Odkrywam świat. Jaki to kolor?

Jaki to kolor? to pierwsza ksiażka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci z kolorami, pomaga je rozpoznawać i nazywać. Przewodnikami po świecie barw są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje kolor, oglądając fotografie różnorodnych...
21,81 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,64 zł

Opis

Jaki to kolor? to pierwsza ksiażka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci z kolorami, pomaga je rozpoznawać i nazywać.

Przewodnikami po świecie barw są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje kolor, oglądając fotografie różnorodnych przedmiotów, a następnie, podążając za bohaterami, odkrywa kolory na pełnych radości, pozytywnej energii i rodzinnego ciepła ilustracjach. Zostały one stworzone przez Agnieszkę Matz – uznaną ilustratorkę książek dla najmłodszych. Każda scenka kryje w otwieranym okienku przepyszną zagadkę, którą maluch z ciekawością rozwiązuje. Sprawdza, jakie lody wybrała Mania, zagląda do lodówki, żeby odkryć pozostawiony tam deser, otwiera piknikowy kosz albo dowiaduje się, co wnuki podarowały dziadkowi.

Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetna zabawa w poznawanie kolorów, która znakomicie wspomaga rozwój mowy i rozbudza w dziecku ciekawość świata.

Pozostałe książki w serii Odkrywam świat:
Jaki to kształt?
Czym to się różni?
Gdzie to jest?

Autorem historyjki "Odkrywam świat. Jaki to kolor?" jest Młodnicka Magdalena.

Znasz malucha, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki wyjaśniające otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twego wsparcia właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 2 do 4 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich publikacje.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Wspiera zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością pobudzi go do zadawania pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmowa z rodzicem na temat treści pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu książka dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tego cyklu, nie czekaj i kup dla niego też pozostałe części z cyklu "Odkrywam świat".

Jest to dość krótka lektura - jej długość: 20 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Odkrywam świat. Jaki to kolor?" udostępniło Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to sprawdź również inne publikacje od tego wydawcy.