Odkrywam świat. Jaki to kształt?

Jaki to kształt? to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci z kształtami, pomaga je rozpoznawać i nazywać.Przewodnikami po świecie kształtów są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje kształt, oglądając fotografie różnorodnych...
21,04 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,47 zł

Opis


Jaki to kształt? to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci z kształtami, pomaga je rozpoznawać i nazywać.

Przewodnikami po świecie kształtów są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje kształt, oglądając fotografie różnorodnych przedmiotów, a następnie, podążając za bohaterami, odkrywa kształty na pełnych radości, pozytywnej energii i rodzinnego ciepła ilustracjach. Zostały one stworzone przez Agnieszkę Matz – uznaną ilustratorkę książek dla najmłodszych. Każda scenka kryje w otwieranym okienku ekscytującą zagadkę, którą maluch z ciekawością rozwiązuje. Zagląda za kurtynę, żeby zobaczyć, jakie przedstawienie oglądają dzieci, otwiera garaż i odkrywa niespodziankę pozostawioną dla Tynia, odsłania plażowy parawan, żeby zobaczyć, co zbudowali bohaterowie.

Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetna zabawa w poznawanie kształtów, która znakomicie wspomaga rozwój mowy i rozbudza w dziecku ciekawość świata.

Pozostałe książki w serii Odkrywam świat:
Jaki to kolor?
Czym to się różni?
Gdzie to jest?

Młodnicka Magdalena jest autorem tytułu "Odkrywam świat. Jaki to kształt?".

Dzieci są ciekawe otaczającego je środowiska. Pogłębiaj wiedzę malucha wręczając mu publikacje z kategorii "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Odkrywam świat. Jaki to kształt?", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Chcąc wspierać poprawny rozwój dzieci w wieku od 2 do 4 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia jego umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają im poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie z dzieckiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o treści pozytywnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki takiemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj i kup dla niego również inne książki z cyklu "Odkrywam świat".

Jest to dość krótka publikacja - ma 20 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Odkrywam świat. Jaki to kształt? została udostępniona przez Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę małego człowieka, to sprawdź też pozostałe pozycje od tego wydawcy.