Odkrywam świat. Gdzie to jest?

Gdzie to jest? to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci ze słowami określającymi miejsce w przestrzeni, takimi jak: na, w, pod, nad, wśród. Bohaterami książki są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje nowe słowa, oglądając...
21,81 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,64 zł

Opis


Gdzie to jest? to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci ze słowami określającymi miejsce w przestrzeni, takimi jak: na, w, pod, nad, wśród.
Bohaterami książki są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje nowe słowa, oglądając fotografie, a następnie, podążając za bohaterami, odkrywa te określenia na pełnych radości, pozytywnej energii i rodzinnego ciepła ilustracjach. Zostały one stworzone przez Agnieszkę Matz – uznaną ilustratorkę książek dla najmłodszych. Każda scenka kryje w otwieranym okienku zagadkę, którą maluch z ciekawością rozwiązuje. Przenosi się do bawialni i sprawdza, gdzie się schował Tynio, odkrywa, co się znajduje w pobliżu domku na drzewie, odszukuje przebranych bohaterów wśród uczestników balu.
Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetna zabawa w poznawanie słów określających miejsca, która znakomicie wspomaga rozwój mowy i rozbudza w dziecku ciekawość świata.
Pozostałe książki w serii Odkrywam świat:
Jaki to kolor?
Jaki to kształt?
Czym to się różni?

Młodnicka Magdalena to autor książki "Odkrywam świat. Gdzie to jest?".

Znasz kilkulatka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, wręczając mu książki tłumaczące otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Publikacje dla dzieci w wieku 1-4 lat są bardzo cennym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym czasie.

Czytanie książeczek ma same zalety i ułatwia rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem rozwijania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie ciężej jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze całości książeczki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie wahaj się i sprawdź też kolejne bajki z serii "Odkrywam świat".

Jest to dość krótka publikacja - ma 20 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Odkrywam świat. Gdzie to jest?" opublikowało Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała dziecku, to sprawdź też inne publikacje tego wydawcy.