Odkrywam świat. Czym to się różni?

Czym to się różni? to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci z przeciwieństwami, pomaga je rozpoznawać i nazywać.Przewodnikami po świecie kontrastów są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje przeciwieństwa, oglądając fotografie...
21,81 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,64 zł

Opis


Czym to się różni? to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci z przeciwieństwami, pomaga je rozpoznawać i nazywać.

Przewodnikami po świecie kontrastów są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje przeciwieństwa, oglądając fotografie różnorodnych przedmiotów, a następnie, podążając za bohaterami, odkrywa je na pełnych radości, pozytywnej energii i rodzinnego ciepła ilustracjach. Zostały one stworzone przez Agnieszkę Matz – uznaną ilustratorkę książek dla najmłodszych. Każda scenka kryje w otwieranym okienku zagadkę, którą maluch z ciekawością rozwiązuje. Na kolejnych stronach poznaje wiele kontrastów, takich jak: gorące – zimne, porządek – bałagan, otwarte – zamknięte. Zagląda do bagażnika auta, żeby zobaczyć, kto wziął mały, a kto duży bagaż, sprawdza, kto jest pierwszy, a kto ostatni w kolejce do zjeżdżalni.

Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetna zabawa w poznawanie przeciwieństw, która znakomicie wspomaga rozwój mowy i rozbudza w dziecku ciekawość świata.

Pozostałe książki w serii Odkrywam świat:
Jaki to kolor?
Jaki to kształt?
Gdzie to jest?

Młodnicka Magdalena jest autorem tytułu "Odkrywam świat. Czym to się różni?".

Dzieci bywają bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Pogłębiaj wiedzę przedszkolaka wręczając mu książki z kategorii "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Odkrywam świat. Czym to się różni?", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Chcąc wspierać poprawny rozwój dzieci w wieku od 1 do 4 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich publikacje.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga zdolność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także świetnym sposobem doskonalenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w twardej oprawie. Dzięki takiemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź także pozostałe bajki z cyklu "Odkrywam świat".

Jest to krótka produkcja - ma 20 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja "Odkrywam świat. Czym to się różni?" została opublikowana przez Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała dziecku, to sprawdź także pozostałe tytuły od tego wydawcy.