Pakiet Chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony, Zbiór zadań. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

  • WSiP
  • ZEST_WSIPCHEMIA4
  • 1 dzień + czas dostawy
Nowe chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony Podręcznik Chemia 4 do liceum i technikum został opracowany z myślą o uczniach realizujących program chemii w zakresie rozszerzonym i planujących studiować kierunki przyrodnicze, medyczne i techniczne. Atuty: Wprowadzone w...
79,98 * 118,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 84,55 zł

Opis

Nowe chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik Chemia 4 do liceum i technikum został opracowany z myślą o uczniach realizujących program chemii w zakresie rozszerzonym i planujących studiować kierunki przyrodnicze, medyczne i techniczne. Atuty:

Wprowadzone w podręczniku zmiany ułatwią pracę nauczycielom, a uczniom przyswajanie nowych zagadnień. Graficzne podsumowania działów w formie sketchnotek pomogą w uporządkowaniu i zapamiętaniu wiedzy chemicznej. Materiał przypominający przekształcanie jednostek usprawni rozwiązywanie zadań, pomoże uczniom w zastosowaniu odpowiednich narzędzi matematycznych i uniknięciu pułapek. Powtórzenie wiedzy po szkole podstawowej ułatwi uczniowi przypomnieć wiedzę z poprzedniego etapu edukacji, co jest szczególnie ważne na początku nauki w liceum lub technikum.

Dokładnie opisane doświadczenia uczą krok po kroku wnioskowania i obserwacji. Opisy doświadczenia zawierają opis potrzebnego szkła laboratoryjnego, sprzętu i odczynników a także sposób wykonania pomaga wykształcić Umiejętność tworzenia właściwych informacji i wniosków. Bogaty materiał graficzny w postaci ilustracji i fotografii przedstawia wiele zastosowań chemii i stanowi atrakcyjne uzupełnienie treści wykładu. Precyzyjny i rzeczowy wykład oraz zadania typu maturalnego niezbędne w przygotowaniu do egzaminu.

Nowe bloki zadań maturalnych w formule Nowej Matury 2023 oraz nowe polecenia pomogą sprawdzić umiejętności, w pełni opanować wymagany materiał i właściwie przygotować się do egzaminu. Zadania zamknięte oraz bardzo duża liczba zadań otwartych dają uczniom możliwość przećwiczenia materiału oraz sprawdzenia stopnia opanowania materiału.

Rozwiązane krok po kroku przykłady umożliwiają uczniom prześledzić wszystkie etapy jego właściwego rozwiązania, co prowadzi do samodzielności i biegłości w rozwiązywaniu zadań. W podręczniku dla klasy 4 znajdą się następujące działy: Związki organiczne zawierające azot, Cukry, Powtórzenie wiadomości Próbny egzamin maturalny z chemii.


Chemia 4. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Zbiór zadań jest adresowany do wszystkim do uczniów uczących się chemii, zarówno tych poznających chemię w zakresie podstawowym, jak i tych, którzy planują zdawać egzamin maturalny z chemii i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych.

W każdym dziale są różnego rodzaju zadania zamknięte (np. wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz, przyporządkowanie, dobieranie w pary) oraz zadania otwarte.

Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań - analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z trudniejszymi zadaniami.

Dodatkowo do zadań testowych podano wyjaśnienie nie tylko poprawnej odpowiedzi (np. rozwiązanie zadania rachunkowego), ale i komentarz, dlaczego inne odpowiedzi nie są poprawne. Materiał ekstra: w zbiorze są trzy arkusze maturalne ? to dodatkowe ćwiczenie umiejętności ich rozwiązanie pomoże uczniowi dobrze przygotować się do matury.

FAQ

Sekcja FAQ

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "Pakiet Chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony, Zbiór zadań. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej szczegóły znajdują się w opisie oglądanego produktu.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny gracz na polskim rynku wydawniczym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało gigantyczną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z doświadczonymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera różne serie podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Pakiet Chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony, Zbiór zadań. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony?
Ten podręcznik jest skierowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Pakiet Chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony, Zbiór zadań. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

  • Wydawnictwo WSiP
  • Rok wydania: 2022
  • Oprawa: Miękka
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: ZEST_WSIPCHEMIA4

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>