Nowe chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

 • WSiP
 • 1015/4/2022
 • 9788302203145
 • 1 dzień + czas dostawy
Podręcznik Chemia 4 do liceum i technikum został opracowany z myślą o uczniach realizujących program chemii w zakresie rozszerzonym i planujących studiować kierunki przyrodnicze, medyczne i techniczne. Atuty: Wprowadzone w podręczniku zmiany ułatwią pracę nauczycielom, a uczniom przyswajanie nowych...
47,99 * 68,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 50,36 zł

Opis

Podręcznik Chemia 4 do liceum i technikum został opracowany z myślą o uczniach realizujących program chemii w zakresie rozszerzonym i planujących studiować kierunki przyrodnicze, medyczne i techniczne. Atuty:

Wprowadzone w podręczniku zmiany ułatwią pracę nauczycielom, a uczniom przyswajanie nowych zagadnień. Graficzne podsumowania działów w formie sketchnotek pomogą w uporządkowaniu i zapamiętaniu wiedzy chemicznej. Materiał przypominający przekształcanie jednostek usprawni rozwiązywanie zadań, pomoże uczniom w zastosowaniu odpowiednich narzędzi matematycznych i uniknięciu pułapek. Powtórzenie wiedzy po szkole podstawowej ułatwi uczniowi przypomnieć wiedzę z poprzedniego etapu edukacji, co jest szczególnie ważne na początku nauki w liceum lub technikum.

Dokładnie opisane doświadczenia uczą krok po kroku wnioskowania i obserwacji. Opisy doświadczenia zawierają opis potrzebnego szkła laboratoryjnego, sprzętu i odczynników a także sposób wykonania pomaga wykształcić Umiejętność tworzenia właściwych informacji i wniosków. Bogaty materiał graficzny w postaci ilustracji i fotografii przedstawia wiele zastosowań chemii i stanowi atrakcyjne uzupełnienie treści wykładu. Precyzyjny i rzeczowy wykład oraz zadania typu maturalnego niezbędne w przygotowaniu do egzaminu.

Nowe bloki zadań maturalnych w formule Nowej Matury 2023 oraz nowe polecenia pomogą sprawdzić umiejętności, w pełni opanować wymagany materiał i właściwie przygotować się do egzaminu. Zadania zamknięte oraz bardzo duża liczba zadań otwartych dają uczniom możliwość przećwiczenia materiału oraz sprawdzenia stopnia opanowania materiału.

Rozwiązane krok po kroku przykłady umożliwiają uczniom prześledzić wszystkie etapy jego właściwego rozwiązania, co prowadzi do samodzielności i biegłości w rozwiązywaniu zadań. W podręczniku dla klasy 4 znajdą się następujące działy: Związki organiczne zawierające azot, Cukry, Powtórzenie wiadomości Próbny egzamin maturalny z chemii.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Nowe chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Za treścią książki stoją Anna Czerwińska,Andrzej Czerwiński,Małgorzata Jelińska-Kazimierczuk,Krzysztof Kuśmierczyk.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Nowe chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
1015/4/2022 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauczania.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Ile stron zawiera ta pozycja?
"Nowe chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony" składa się z 298 stron.
Jest wypełniony treścią edukacyjną udoskonaloną grafikami. Zawarto w nim wartościowe, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
To jest publikacja na temat chemii.


O wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny podmiot na polskim rynku podręczników. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało gigantyczną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z doświadczonymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje różne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Jaki zakres obejmuje ta książka?
Podręcznik jest dedykowany dla poziomu rozszerzonego. Przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Nowe chemia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

 • MEN: 1015/4/2022
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 298
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302203145
 • Język: polski
 • Podtytuł: Liceum Technikum
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302203145

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>