Plastyka. Podręcznik. Klasa 7 Szkoła podstawowa
- WSiP
- 779/4/2017
-
9788302167300
Podręcznik do plastyki dla siódmej klasy szkoły podstawowej to starannie opracowany materiał, który łączy teorię z praktyką, oferując uczniom solidne podstawy w dziedzinie sztuki. Język publikacji jest przystępny, co znacząco ułatwia młodym czytelnikom zrozumienie omawianych zagadnień. Dzięki stopniowemu wprowadzaniu tematów, uczniowie mogą płynnie przechodzić od łatwiejszych do bardziej skomplikowanych kwestii, co sprzyja efektywnemu przyswajaniu wiedzy.
Zagadnienia plastyczne i ich rozwój
W podręczniku uwzględniono szereg tematów związanych z historią sztuki, które przybliżają różne style epok oraz sylwetki wybitnych twórców. Dzięki temu uczniowie mają okazję nie tylko nauczyć się o technikach plastycznych, ale także o kontekście społecznym i kulturowym, w jakim powstawały dzieła. Publikacja kładzie szczególny nacisk na sztukę współczesną, co zachęca młodych artystów do eksploracji współczesnych form wyrazu i ich funkcji w codziennym życiu.
Ćwiczenia plastyczne i inspiracje
Każdy rozdział zawiera praktyczne ćwiczenia, które skłaniają do aktywnego uczestnictwa w lekcjach. Uczniowie mogą wykorzystać teoretyczne wiadomości w praktyce, co rozwija ich wyobraźnię oraz umiejętności plastyczne. Nieszablonowe propozycje zadań plastycznych zachęcają do samodzielnego tworzenia i eksperymentowania z różnymi technikami. Dzięki takim zadaniom, młodzi artyści są motywowani do odkrywania swojej kreatywności i rozwijania własnego stylu.
Wsparcie w nauce i utrwalanie wiedzy
Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i polecenia „Pomyśl i odpowiedz”, które są doskonałym narzędziem do utrwalania zdobytej wiedzy. Pomagają one w uporządkowaniu informacji oraz przygotowaniu się do kolejnych lekcji. Dodatkowo, indeks pojęć plastycznych zamieszczony na końcu publikacji stanowi cenną pomoc w zapamiętywaniu kluczowej terminologii. Taka struktura materiału nie tylko organizuje proces nauki, ale również sprawia, że uczniowie czują się pewniej podczas omawiania zagadnień plastycznych.
Podręcznik do plastyki dla klasy 7 to wartościowe narzędzie edukacyjne, które łączy teorię z praktyką, inspirując młodych artystów do odkrywania świata sztuki. Zainwestuj w rozwój swoich umiejętności plastycznych i pozwól sobie na twórczą ekspresję.
Szczegóły - Plastyka. Podręcznik. Klasa 7 Szkoła podstawowa
- Autor: Stanisław Stopczyk
- MEN: 779/4/2017
- Wydawnictwo WSiP
- Rok wydania: 2017
- Oprawa: Miękka
- Ilość stron: 120
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788302167300
- Język: polski
- Podtytuł: Szkoła podstawowa
- ISBN: 9788302167300