Dziś historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Podręcznik "Dziś historia 1" przeznaczony jest do nauczania historii w klasie pierwszej branżowej szkoły I stopnia. Obejmuje dzieje od starożytności do końca XVIII wieku. Zawiera 24 tematy, które ujęte są w czterech działach chronologicznych: Z dziedzictwa dawnych epok, Polska w średniowiecznej...
37,80 * 42,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 36,74 zł

Opis

Podręcznik "Dziś historia 1" przeznaczony jest do nauczania historii w klasie pierwszej branżowej szkoły I stopnia. Obejmuje dzieje od starożytności do końca XVIII wieku.

Zawiera 24 tematy, które ujęte są w czterech działach chronologicznych: Z dziedzictwa dawnych epok, Polska w średniowiecznej Europie, Wobec nowożytnych wyzwań oraz Osłabienie i upadek Rzeczypospolitej.

W książce uwzględniono różne źródła wiedzy, m.in. opis wydarzeń i zjawisk, ilustracje, mapki, schematy, wykresy, dane statystyczne. Zamieszczone zostały też krótkie fragmenty tekstów źródłowych, które mają sprzyjać twórczemu poznawaniu historii.

Podręcznik napisany jest bardzo prostym i przyjaznym dla ucznia językiem. Trudniejsze pojęcia pojawiające się w tekście są na bieżąco wyjaśniane w wydzielonych prostokątach. Do utrwalania i porządkowania wiedzy ucznia przydatne będą kilkupunktowe podsumowania po każdej lekcji.

Końcowym elementem podręcznika jest oryginalne, bardzo krótkie ujęcie historii Polski od wieku X do XVIII. Przedstawione ono zostało w ujęciu problemowym, w ośmiu działach tematycznych.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Dziś historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia"?
Stanisław Zając jest autorem tej książki.
Jest autorem niewielu podręczników, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może na przykład z konieczności nieraz wyczerpującego zaangażowania w proces przygotowywania treści. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik?
1023/1/2019 - numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Dziś historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Kiedy wydano tę publikację?
Ten podręcznik został opublikowany w 2021 roku. Od wielu lat jest uznaną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez te lata zdobył duże zaufanie nauczycieli, co potwierdza jego wartość edukacyjną.


W jakiej oprawie jest książka?
Publikacja jest w miękkiej okładce. Lekkie wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły bez problemu można ją zabrać ze sobą.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Dziś historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia składa się z 126 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną graficznie. Zawiera liczne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Dziś historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "Dziś historia".
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Dziś historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>