W drodze do Wieczernika. Kochamy Pana Jezusa. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej

Treści podręcznika skupione są wokół tematu miłości Bożej, którą dziecko odkrywa w osobie Pana Jezusa, lekturze Pisma Świętego, przeżywaniu roku liturgicznego oraz doświadczeniu życia codziennego. Znajdują się tutaj również jednostki tematyczne o Chrystusie Królu, Dobrym Pasterzu, Wniebowstąpieniu,...
22,00

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,70 zł

Opis

Treści podręcznika skupione są wokół tematu miłości Bożej, którą dziecko odkrywa w osobie Pana Jezusa, lekturze Pisma Świętego, przeżywaniu roku liturgicznego oraz doświadczeniu życia codziennego. Znajdują się tutaj również jednostki tematyczne o Chrystusie Królu, Dobrym Pasterzu, Wniebowstąpieniu, Nawiedzeniu NMP, św. Józefie i innych świętych.

Katechizm posiada również jedynostki lekcyjne związane z przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej w kl. 2, które dotyczą sakramentów, pojęcia grzechu i nawrócenia, sumienia, miłosierdzia Bożego, warunków i formuły spowiedzi, gestów związanych z przyjęciem sakramentu pojednania i Eucharystii.

W podręczniku znajdują się teksty PRZECZYTAJMY RAZEM! Stanowią one propozycję lektury podczas lekcji religii i do samodzielnej pracy w domu. Mogą również służyć jako wstęp do rozmów z dzieckiem na tematy religijne lub do wspólnej wieczornej modlitwy.

Na ostatnich stronach podręcznika, w rozdziale " Pacierz rodziny Jezusa", dzieci i rodzice znajdą teksty najważniejszych modlitw.

Podręcznik zgodny z programem nauczania "W drodze do Wieczernika" nr AZ-1-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-12-01/10-KR-1/12
Data dopuszczenia: 7.05.2012 r.
Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 1684/2012

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "W drodze do Wieczernika. Kochamy Pana Jezusa. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej"?
Autorem książki jest Władysław Kubik.
Jest autorem paru podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik "W drodze do Wieczernika. Kochamy Pana Jezusa. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej" został wydany przez Wydawnictwo WAM.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje ten podręcznik?
AZ-12-01/10-KR-1/12 to nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Dodanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu nadania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie kupowanego produktu.


Do której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas Klasa 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest religia.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "W drodze do Wieczernika. Kochamy Pana Jezusa. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej W DRODZE DO WIECZERNIKA.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
142 - tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony treścią edukacyjną podkreśloną graficznie. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - W drodze do Wieczernika. Kochamy Pana Jezusa. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej

 • Tytuł: Kochamy Pana Jezusa 2 Podręcznik
 • Autor: Władysław Kubik
 • MEN: AZ-12-01/10-KR-1/12
 • Wydawnictwo WAM
 • Seria W Drodze Do Wieczernika
 • Rok wydania: 2012
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 142
 • Format: 20.5x28.7cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 57715500124KS
 • Język: polski
 • Podtytuł: Podręcznik do klasy II szkoły podstawowej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788377670576

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>