Wielka Akademia. Elementarz 4-latka z ćwiczeniami

Zadania dla 4-latka, które warto wprowadzić Dziecko w wieku czterech lat wchodzi w fazę średniego dzieciństwa. Jest to okres buntu, kiedy dziecko może przestać reagować na polecenia – staje się uparte i nieposłuszne. Jest to też czas, kiedy maluch posiada wiele energii, dlatego koniecznie jest...
17,17 * 29,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,85 zł

Opis

Zadania dla 4-latka, które warto wprowadzić

Dziecko w wieku czterech lat wchodzi w fazę średniego dzieciństwa. Jest to okres buntu, kiedy dziecko może przestać reagować na polecenia – staje się uparte i nieposłuszne. Jest to też czas, kiedy maluch posiada wiele energii, dlatego koniecznie jest odnalezienia dla niej ujścia. To zatem idealna chwila, by wprowadzić kreatywne zabawy dla 4-latka, które będą wspierać jego psychofizyczny rozwój.

Warto zaczerpnąć kilka ciekawych posłów na ciekawe i angażujące, edukacyjne zadania dla 4-latka. Dzięki temu na pewno pomożemy swojemu dziecku, ale też sprawimy, że spędzenia wspólnego czasu ze swoją pociechą będzie też bardzo przyjemne dla nas samych – rodziców.

Ciekawe zadania dla 4-latka, czyli właściwie jakie?

Zabawa to oczywiście główna aktywność każdego dnia dla czterolatka. To właśnie ta czynno ma rozwijać malucha pod względem psychicznym oraz fizycznym. Dochodzi do nawiązywania pierwszych relacji ze swoimi rówieśnikami, a to oczywiście sprzyja też socjalizacji. Lubiane są zabawy na podwórko i w domu, te kreatywne, pasujące także, a szczególnie, jeśli podczas nich wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach.

Pomysły na edukacyjne zadania dla 4-latka

Odpowiednio dobrane zabawy dla 4-latka z pewnością wesprą jego rozwój, dając mu dodatkowo wiele frajdy. Wiele jednak warunkuje prawidłowy wybór aktywności. W co warto bawić się ze swoim czteroletnim dzieckiem?

Zgadywanki

Tego typu zabawy angażują nie tylko czterolatków, ale potrafią też zaktywizować całą rodzinę. Nie potrzeba tutaj żadnych materiałów dodatkowych, ponieważ wystarczy nasza wiedza, wyobraźnia oraz dawka dobrego humoru. W zabawie chodzi o to, aby na zmianę ze swym dzieckiem wybierać przedmiot znajdujący się w pomieszczeniu, nie mówiąc o nim na głos. Opowiadamy jak wygląda, a druga osoba ma odgadnąć, o jaki przedmiot chodzi. Zabawa ta może być urozmaicona zadawaniem dodatkowych pytań. To bardzo emocjonująca oraz kreatywna aktywność, a będzie ona jednocześnie nieść za sobą sporo śmiechu, a także stanie wyjątkowo rozwijająca.

Zabawa w teatrzyk

Czterolatki w zdecydowanej większości bardzo lubią odgrywać różne role, a przez to chętnie przebiera, czy też udaje swoje ulubione postaci z kreskówek. To może zabawa w teatrzyk? Wystarczy tutaj jedynie zrobić kukiełki, a także zbudować wspólnie miniscenę. Już ten pierwszy etap potrafi być wyjątkowo ciekawą zabawą i emocjonującym wydarzeniem, a kolejno będzie możliwość wspólnego odgrywania scenek wręcz w nieskończoność. Mowa tutaj o tych z życia codziennego, czy też z różnych bajek oraz książeczek.

Istnieje szereg przeróżnych zabaw, zadań dla 4-latków, które będą nadawać się do wspólnego spędzenia czasu, ale też dla rozwoju fizycznego oraz psychicznego. Jest jeszcze jedna, bardzo ważna zasada takich aktywności, aczkolwiek dotyczy ona rodziców. Będąc jednym z nich, musimy pamiętać przede wszystkim o pełnym zaangażowaniu w daną zabawę. Dziecko bardzo szybko wyczuje, że nie jesteśmy zbyt zainteresowani aktywnością, przez co ono również stanie się obojętne.

Książeczka "Wielka Akademia. Elementarz 4-latka z ćwiczeniami" to praca zbiorowa, więc nad stworzeniem treści pracowało kilka osób.

"Wielka Akademia. Elementarz 4-latka z ćwiczeniami" to książka z kategorii kreatywnych i rozwijających publikacji dla dzieci. Tego typu tytuły zachęcają maluchy do różnorodnych aktywności twórczych. Ponadto uczą nowych umiejętności, trenują te już nabyte i pomagają odkrywać pasje. Rozwój i dobra zabawa w jednym!

Publikacje dla dzieci w wieku 3-4 lat są bardzo przydatnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój małego człowieka w tym czasie.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

 • Wspomaga zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
 • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
 • Obrazy uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Są również fantastycznym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
 • Czytanie z maluchem daje mu świetną okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o fabule pozytywnie wpływa na rozwój.
 • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

 

Książka ma miękką okładkę, co sprawia, że wygodnie się ją czyta np. gdy czekamy w poczekalni u lekarza.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej losów bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź też inne książki z cyklu "WIELKA AKADEMIA".

Jest to średnia publikacja - jej długość to 96 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Wielka Akademia. Elementarz 4-latka z ćwiczeniami została udostępniona przez Wydawnictwo Bookolika. Jeśli ta książeczka zaintryguje malucha, to zobacz również inne pozycje tego wydawcy.

Szczegóły - Wielka Akademia. Elementarz 4-latka z ćwiczeniami

 • Wydawnictwo Bookolika
 • Seria Wielka Akademia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 96
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788396278951
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788396278951
 • EAN: 9788396278951
 • Wymiary: 205 x 240 x 6 mm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>