Wielka Akademia. Elementarz 5-latka z ćwiczeniami

Jak dobierać zadania dla 5-latka, aby wspierać jego rozwój? Najmłodsi przejawiają różne tempo rozwoju, a odmiennie wygląda to także pod kątem potrzeby pomocy ze strony swoich rodziców. Wczesne lata życia, są bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Mają one przełożenie na późniejsze umiejętności. Każdy...
16,91 * 24,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,91 zł

Opis

Jak dobierać zadania dla 5-latka, aby wspierać jego rozwój?

Najmłodsi przejawiają różne tempo rozwoju, a odmiennie wygląda to także pod kątem potrzeby pomocy ze strony swoich rodziców. Wczesne lata życia, są bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Mają one przełożenie na późniejsze umiejętności. Każdy rodzic, któremu zależy na prawidłowym rozwoju dziecka, powinien wykonywać z nim np. dostosowane zadania dla 5-latka.

Zadania dla 5-latka – czy taka edukacja się sprawdzi?

Na pewno dobrym pomysłem będzie, jeśli wdrożymy odpowiednie zadania dla 5-latka o edukacyjnym charakterze. Na typ etapie rozwoju, dzieci są niezwykle ciekawe otaczającego je świata, stąd bardzo szybko chłoną wiedzę. Zaczynają w tym czasie sporo rozumieć, a przy tym mogą skupić się na dłużej. Nie ma nad czym się wahać, ponieważ takie aktywności będzie na pewno słusznym wyborem, a szczególnie wtedy, kiedy dziecko posiada pewne trudności rozwojowe. Wykonywanie zadań dla 5-latka to czas, kiedy rodzice oraz dziecko mogą mieć wiele dobrej zabawy, gdyż ćwiczenia tego typu zwykle nie są zbyt wymagające. Co więcej, dużą zaletą jest tutaj także to, że pozwalają dzieciom na odkrywanie swoich talentów.

Jakiego typu zadania dla 5-latka są najskuteczniejsze?

Nie zawsze mamy gotowe pomysły na to, jakie zadania przyniosą jednocześnie frajdę, a także pomogą w rozwoju dziecka. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest metoda Glenna Domana, która polega na kilkukrotnym pokazywaniu dziecku kart w danej tematyce. To chociażby nauka cyferek pokazując jedną kartę z cyfrą, a drugą z odpowiadającej jej liczbą misiów lub innych elementów. Jest to jedynie propozycja.

Bardzo dobrym wyjściem są także różnego rodzaju zabawy logiczne, polegające na zastosowaniu zagadek obrazkowych, ale też innych pomocy. Warto przy tym pamiętać o tym, że my jako rodzice także powinniśmy brać czynny udział przy tych zadaniach. Dzieci są świetnymi obserwatorami, dlatego bardzo dobrze wyczuwają, że nie jesteśmy w pełni zaangażowani. Co również istotne, powinniśmy często chwalić swoją pociechę.

Odpowiednie wsparcie rozwoju 5-latka

Może wydawać się niekiedy, że dziecko ma spore braki, a niektóre czynności powinno już wykonywać prawidłowo oraz swobodnie. Należy mieć jednak świadomość, że 5 lat to naprawdę niewiele – dziecko nie zawsze rozwija się w takim samym tempie, jak rówieśnicy. Wówczas, warto wspierać swoje dziecko i zachęcać go do zadań edukacyjnych. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, jakie zabawki wybierzemy, ale też na wybranie zadania. Te muszą być dostosowane zarówno przez pryzmat wieku, ale też zainteresowań. Co więcej, warto jeśli są one przygotowane przez specjalistów. Najważniejsze, aby dziecko czerpało radość z tych zadań, ponieważ w przeciwnym wypadku, może dość szybko się zniechęcić.

Każda aktywność powinna być zakończona pochwałami, ponieważ to najbardziej motywuje do dalszej pracy. Kiedy zauważymy tylko pierwsze oznaki znudzenia, warto zmienić zabawę na inną. W przeciwnym wypadku, zainteresuje się czymś innym, przez co zabraknie zaangażowania do udziału w zabawach.

Tytuł "Wielka Akademia. Elementarz 5-latka z ćwiczeniami" jest opracowaniem zbiorowym, więc do tworzenia treści zaangażowanych było kilka osób.

"Wielka Akademia. Elementarz 5-latka z ćwiczeniami" to książka z grupy kreatywnych i rozwijających publikacji dla dzieci. Tego typu tytuły zachęcają maluchy do różnorodnych działań twórczych. Ponadto uczą nowych umiejętności, ćwiczą te już nabyte i pomagają odkrywać pasje. Oto iści się marzenie opiekuna malucha: rozwój i dobra zabawa w jednym!

Maluchy w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich lektur.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i przyspiesza rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

 • Wspiera zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
 • Rozbudza w nich ciekawość świata.
 • Ładne, kolorowe ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
 • Poza tym lektura książeczek wspiera przedszkolaków w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i wzbogaca ich słownictwo.
 • To doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

 

Opowieść jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że wyruszając na wycieczkę, łatwo ją wrzucić do pleczaczka dziecka.

Jeśli po lekturze całej książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź również inne książki z serii "WIELKA AKADEMIA".

Jest to średniej długości lektura - ma 96 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Publikacja Wielka Akademia. Elementarz 5-latka z ćwiczeniami została opublikowana przez Wydawnictwo Bookolika. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to sprawdź także inne publikacje od tego wydawcy.

Szczegóły - Wielka Akademia. Elementarz 5-latka z ćwiczeniami

 • Wydawnictwo Bookolika
 • Seria Wielka Akademia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 96
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788396278968
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788396278968
 • EAN: 9788396278968
 • Wymiary: 0.7x24.0x20.5 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>