Wspólny stół

Wzruszająca i bardzo aktualna w wymowie książka o tym, jak wspólnie spędzone chwile jednoczą rodziny. Violet tęskni za czasami, kiedy cała rodzina spotykała się przy wspólnym stole. Jedli, rozmawiali, żartowali i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz każdy pędzi do swoich zajęć, rozrywek,...
29,78 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,62 zł

Opis

Wzruszająca i bardzo aktualna w wymowie książka o tym, jak wspólnie spędzone chwile jednoczą rodziny.

Violet tęskni za czasami, kiedy cała rodzina spotykała się przy wspólnym stole. Jedli, rozmawiali, żartowali i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz każdy pędzi do swoich zajęć, rozrywek, telefonów i komputerów. A ich stół, nikomu już niepotrzebny, staje się coraz mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika… Czy dziewczynce uda się go odbudować dzięki ponownemu zgromadzeniu rodziny?

„Wspólny stół” to hołd złożony podtrzymywaniu rodzinnych więzi.


O autorze

Peter H. Reynolds – kanadyjski pisarz i ilustrator książek dla dzieci, twórca m.in. bestsellerowej „Kropki”, „Kiedyś” i współautor „Ja, miłość”, „Ja, spokój”, „Ja, joga”.

Za treścią tytułu "Wspólny stół" stoi Peter H. Reynolds.

W oryginale publikacja ma tytuł: Our Table.

Książeczka pt. "Wspólny stół" została zakwalifikowana do działu Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 3 do 5 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Piękne, barwne ilustracje rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także doskonałym sposobem kształcenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Ten egzemplarz to 1. wydanie w języku polskim. Oryginalnie publikacja została wydana w jęz. angielskim. Za przetłumaczenie książki na polski odpowiada Raczek Zofia

Jest to bardzo krótka lektura - jej długość to 48 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Publikacja Wspólny stół została wydana przez Wydawnictwo Mamania. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to sprawdź także inne publikacje tego wydawcy.