
Kawa po turecku - czy rzeczywiście wiesz jak ją zaparzyć?
Kawa po turecku to napój, który zyskał popularność na całym świecie, nie tylko dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi, ale także bogatej tradycji, która sięga setek lat wstecz.
Aby zadbać o swój rozwój osobisty, każdy człowiek powinien nauczyć się radzić sobie z własnymi emocjami. Nie jest to sztuka łatwa, ale wsparciem mogą służyć autorzy poradników z dziedziny psychologii. Książki o uczuciach pomogą poznać i oswoić ważne emocje, a tym samym osiągnąć sukces w pracy nad sobą.
Warunkiem niezbędnym, aby pokonać swoje słabości i zyskać poczucie życiowego spełnienia, jest inteligencja emocjonalna, czyli kompetencje w zakresie odczytywania i interpretacji własnych uczuć. Jak z jej pomocą rozpoznawać emocje, to temat stanowiący motyw przewodni wielu pozycji wydawniczych z obszaru psychologii, przykładem książka Thibauta Meurisse'a "Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie". Literatura poświęcona tej tematyce kompleksowo omawia rozmaite stany emocjonalne, jak chociażby poradnik "Zrozumieć uczucia i emocje. Od utrapienia do ukojenia", którego twórcą jest duet autorski Andrew Fuller i Sam Fuller.
W bogatym asortymencie pozycji z dziedziny rozwoju osobistego znajdą się także książki o poszczególnych uczuciach, na przykład "Przyjemność. Kreatywne podejście do życia" amerykańskiego guru psychiatrii i psychoterapii Alexandra Lowena. Autorzy takich publikacji skupiają się na jednej emocji - może to być miłość, szczęście, tęsknota, żal, smutek czy lęk.
Sięgając po książki o emocjach, warto poszukiwać pozycji, które analizując ludzkie uczucia, umiejscawiają człowieka w konkretnym otoczeniu, uwzględniając jego pozycję w społeczności. Na uwagę zasługują przede wszystkim poradniki sytuujące jednostkę w rodzinie i analizujące zagrożenia, którym domownicy mogą zapobiec, wzajemnie starając się rozumieć swoje emocje i potrzeby. Tę grupę książek reprezentuje między innymi publikacja Ryszarda Hajduka "Rodzina gatunek ginący?".
Godne polecenia są także pozycje adresowane do dokładnie sprecyzowanego grona czytelników. Mogą to być kobiety bądź przedstawiciele określonej grupy wiekowej, chociażby dzieci czy seniorzy, a także ich opiekunowie. Autorzy książek koncentrują się na potrzebach uczuciowych danej kategorii osób i starają zrozumieć emocje typowe dla nich, jak na przykład Katarzyna Matusz i Stanisław Szlassa w książce "O niektórych lękach osób starszych. Zanim pójdziesz na terapię".
Szczególne miejsce w księgarskiej ofercie pozycji z zakresu rozwoju osobistego zajmują książki dla dzieci o emocjach. Z racji tego, że ich czytelnikami są najmłodsi, autorzy takiej literatury dbają, aby dostosować język swojego wywodu do intelektualnych możliwości nastolatków lub kilkulatków, a nawet maluchów, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia.
Książki dedykowane dzieciom i młodzieży mają pomóc najmłodszym w zrozumieniu emocji, które towarzyszą im w codziennym życiu. Tłumaczą je w sposób przystępny i dopasowany do wyjątkowo podatnej na zranienie nadwrażliwej psychiki dziecka. Najczęściej książki dla dzieci, aby zachęcić do lektury, są bogato ilustrowane i wydawane w atrakcyjnej, przyciągającej wzrok, wielobarwnej szacie graficznej.
W przypadku pozycji dla bobasów, które nie osiągnęły jeszcze wieku przedszkolnego, książeczki z reguły opowiadają prostą historyjkę. Fabuła takiej opowieści ma pomagać w zrozumieniu emocji, przykładem książka o emocjach dla dzieci Sylwii Kajdany "Mała Kizia jest szczęśliwa" z cyklu "Maluch nazywa emocje".
Kawa po turecku to napój, który zyskał popularność na całym świecie, nie tylko dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi, ale także bogatej tradycji, która sięga setek lat wstecz.
Kawa po wietnamsku to nie tylko napój, ale również prawdziwa sztuka, która ma swoje korzenie w kulturze Wietnamu. W ostatnich latach zdobyła popularność na całym świecie.
Kawa z cynamonem to napój, który w ostatnich latach zdobył ogromną popularność. Łączy w sobie intensywny smak kawy z rozgrzewającą słodyczą cynamonu, tworząc nie tylko wyjątkowe doznania smakowe, ale także oferując