Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni

Baśniowa opowieść o przyjaźni i poświęceniu, o dzikości przyrody, o niezrozumieniu i o potrzebie kochania, inspirowana krajobrazami malowniczej Szkocji.Kamienny olbrzym mieszka na najpiękniejszej wyspie na świecie, gdzie powietrze jest czyste, a przyroda zapiera dech. Wystraszony zachowaniem ludzi,...
28,84 * 54,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,60 zł

Opis

Baśniowa opowieść o przyjaźni i poświęceniu, o dzikości przyrody, o niezrozumieniu i o potrzebie kochania, inspirowana krajobrazami malowniczej Szkocji.
Kamienny olbrzym mieszka na najpiękniejszej wyspie na świecie, gdzie powietrze jest czyste, a przyroda zapiera dech. Wystraszony zachowaniem ludzi, które obserwował z ukrycia, unika ich jak ognia. Jego towarzyszami są więc tylko mewy i głuptaki, przez co czasem czuje się bardzo samotny. Pewnego dnia poznaje jednak rudowłosą dziewczynkę, Aileen. To spotkanie zmienia wszystko.
Od tej pory Fingal i Aileen stają się nierozłączną parą przyjaciół. Razem odkrywają najpiękniejsze zakątki wyspy, powierzają sobie największe tajemnice. Ale czy tak olbrzymią przyjaźń można ukryć przed światem? Podróż do Groty Melodii i niespodziewany obrót zdarzeń powodują, że przyjaźń Fingala i Aileen zostaje wystawiona na ciężką próbę. 

Anna Śliwińska jest autorem książki "Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni".

"Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja świetnej zabawy. Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 5 do 11 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jest to średnia publikacja - jej długość: 68 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni" udostępniło Wydawnictwo Lemoniada. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu szkrabowi, to sprawdź też pozostałe pozycje tego wydawcy.