Historia 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

 • WSiP
 • 1146/1/2022
 • 9788302204852
 • 1 dzień + czas dostawy
Nowa edycja podręcznika Historia 1. Liceum i technikum do zakresu rozszerzonego została wzbogacona o nowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej. Liczne teksty źródłowe, mapy i infografiki z powodzeniem pomogą kształtować umiejętności interpretowania różnych źródeł historycznych....
65,99 * 70,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 59,11 zł

Opis

Nowa edycja podręcznika Historia 1. Liceum i technikum do zakresu rozszerzonego została wzbogacona o nowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej. Liczne teksty źródłowe, mapy i infografiki z powodzeniem pomogą kształtować umiejętności interpretowania różnych źródeł historycznych.

Zadania typu maturalnego ułatwią oswojenie się z wymaganiami egzaminacyjnymi i przygotowanie do nowej matury. Nowa edycja podręcznika wzbogacona o nowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej. Uczeń i nauczyciel mają pewność, że w pełni zrealizują materiał wymagany na egzaminie maturalnym. Wskazówki i plan krok po kroku tworzenia maturalnej wypowiedzi argumentacyjnej usprawnią umiejętność pisania wypracowań.

Warsztaty historyka pozwalają opanować umiejętność pracy z różnymi typami źródeł występującymi na maturze. Bogate i różnorodne materiały źródłowe i ćwiczeniowe to możliwość kształtowania wszystkich wymaganych umiejętności. Mapy, ikonografia, teksty źródłowe pomagają opanować umiejętność odczytywania i interpretowania różnorodnych źródeł informacji. Rozbudowane opisy do ilustracji stanowią przykłady pogłębionej analizy różnych źródeł ikonograficznych.

Osie czasu, kalendaria i infografiki systematyzują wiedzę i pomagają w powtarzaniu materiału. Kształtowanie umiejętności niezbędnych na maturze już od 1 klasy, ułatwi przygotowanie do egzaminu maturalnego. Po każdym rozdziale obszerny blok poleceń opartych na pracy ze źródłami lub materiałami stanowiącymi współczesne konteksty do problemów historycznych kształtuje umiejętności wymagane na nowej maturze. Sekcja powtórzeniowa po dziale to zbiór różnorodnych zadań typu maturalnego z zadaniami zamkniętymi i otwartymi oraz propozycją tematów wypowiedzi argumentacyjnych. W nowej edycji podręcznika dla klasy 1 zostały przedstawione 2 epoki: Starożytność, Średniowiecze. Treść podręcznika podzielono na 6 działów: Pradzieje i historia starożytnego Wschodu, Świat starożytnych Greków, Rzym i świat śródziemnomorski pod rzymskim panowaniem, Kształtowanie się średniowiecznej Europy, Rozkwit średniowiecza, Schyłek średniowiecza.

Na początku podręcznika znajduje się wprowadzenie najważniejszych pojęć dotyczących nauk historycznych, informacje odnoszące się do periodyzacji dziejów, rodzajów źródeł historycznych i ich krytycznej analizy.

FAQ

Sprawdź sekcję najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Historia 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Książka "Historia 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony" jest opracowaniem zbiorowym,za stworzenie treści odpowiedzialnych jest wielu autorów, a do przygotowywania zaangażowanych było wiele osób.

 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik Historia 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
Nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 1146/1/2022. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli wyznaczonych MEN pod kątem zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami merytorycznymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Dla którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, którym jest historia.

 
O wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Wydając 25 tysięcy pozycji z całkowitym nakładem przekraczającym 2 000 000 000 egzemplarzy, WSiP jest jednym z najbardziej znanych publikacji w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu wielu typów materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.
 
Jaki zakres obejmuje podręcznik Historia 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony?
Książka ta jest przeznaczona dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
Ten tytuł ma 530 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią upiększoną obrazkami i ilustracjami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Historia 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

 • MEN: 1146/1/2022
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 530
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302204852
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302204852

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>