Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 liceum i technikum na rozszerzonym zakresie nauczania. Liczne teksty źródłowe, mapy i infografiki z powodzeniem pomogą kształtować umiejętności interpretowania różnych źródeł historycznych. Zadania typu maturalnego ułatwią oswojenie się z wymaganiami...
59,57 * 71,60 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 59,69 zł

Opis

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 liceum i technikum na rozszerzonym zakresie nauczania. Liczne teksty źródłowe, mapy i infografiki z powodzeniem pomogą kształtować umiejętności interpretowania różnych źródeł historycznych. Zadania typu maturalnego ułatwią oswojenie się z wymaganiami egzaminacyjnymi i przygotowanie do nowej Atuty:

Nowa edycja podręcznika wzbogacona o nowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej. Uczeń i nauczyciel mają pewność, że w pełni zrealizują materiał wymagany na egzaminie maturalnym. Wskazówki i plan krok po kroku tworzenia maturalnej wypowiedzi argumentacyjnej usprawnią umiejętność pisania wypracowań. Warsztaty historyka pozwalają opanować umiejętność pracy z różnymi typami źródeł występującymi na maturze. Ikona puzzle Bogate i różnorodne materiały źródłowe i ćwiczeniowe to możliwość kształtowania wszystkich wymaganych umiejętności.

Mapy, ikonografia, teksty źródłowe pomagają opanować umiejętność odczytywania i interpretowania różnorodnych źródeł informacji. Rozbudowane opisy do ilustracji stanowią przykłady pogłębionej analizy różnych źródeł ikonograficznych. Osie czasu, kalendaria i infografiki systematyzują wiedzę i pomagają w powtarzaniu materiału. Kształtowanie umiejętności niezbędnych na maturze już od 1 klasy, ułatwi przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Po każdym rozdziale obszerny blok poleceń opartych na pracy ze źródłami lub materiałami stanowiącymi współczesne konteksty do problemów historycznych kształtuje umiejętności wymagane na nowej maturze. Sekcja powtórzeniowa po dziale to zbiór różnorodnych zadań typu maturalnego z zadaniami zamkniętymi i otwartymi oraz propozycją tematów wypowiedzi argumentacyjnych. Podręcznik Historia. Zakres rozszerzony. Klasa 4 obejmuje następujące działy: Świat i Polska w latach II wojny światowej, Świat i Europa w II połowie XX w. - rywalizacja bloku komunistycznego i państw "wolnego świata", Polska pod komunistyczną władzą oraz Europa i świat po rozpadzie systemu Jałtańskiego.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Autorami tytułu są Jolanta Choińska-Mika, Piotr Szlanta, Andrzej Zawistowski.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
982/4/2022 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień nadania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Jaki jest zakres tego podręcznika?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest historia.


O wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najstarszych wydawnictw w Polsce, które zaczynało działalność w 1945 roku. Od momentu wydania pierwszego podręcznika, wydano ponad 25000 tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 mld sztuk. Obecnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem wybitnych metodyków, naukowców i ekspertów. Oprócz tradycyjnych wydań ma w ofercie również platformę internetową WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Ile stron zawiera ta pozycja?
586: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uwydatnioną ilustracjami. Zawiera liczne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>