Informatyka 1-3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy

Podręcznik podzielono tematycznie na dwie części ze względów funkcjonalnych (fizycznie dwie książki kupowane razem). Treści można realizować w dowolnej kolejności, dostosowując je do potrzeb i możliwości uczniów. Nauczyciel nie musi przekonywać uczniów do zakupu podręcznika w drugiej i trzeciej...
66,79 * 76,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 65,12 zł

Opis

Podręcznik podzielono tematycznie na dwie części ze względów funkcjonalnych (fizycznie dwie książki kupowane razem).

Treści można realizować w dowolnej kolejności, dostosowując je do potrzeb i możliwości uczniów.

Nauczyciel nie musi przekonywać uczniów do zakupu podręcznika w drugiej i trzeciej klasie – egzemplarz kupiony w klasie pierwszej uczeń wykorzystuje w późniejszych latach.

Część 1. Komputer i aplikacje
Komputer, urządzenia cyfrowe, sieci komputerowe, Internet, edytor tekstu, prezentacje multimedialne, grafika komputerowa 2D i 3D, arkusz kalkulacyjny, bazy danych, strony WWW, projekty – rozwój IT.

Część 2. Algorytmika i programowanie
Pozycyjne systemy liczbowe, programowanie w języku C++ lub Python, wybrane algorytmy i techniki algorytmiczne i ich programowanie, projekty – elementy robotyki z wykorzystaniem Arduino.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto jest autorem "Informatyka 1-3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy"?
Grażyna Koba, Katarzyna Koba-Gołaszewska to autorzy tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja Informatyka 1-3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy została przygotowana przez Wydawnictwo Migra.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
1142/1/2022, 1142/2/2022 - numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Dodanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień wydania numeru. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem merytorycznym.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
  • Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest informatyka.


Jaki zakres nauczania obejmuje ten podręcznik?
Ten podręcznik dedykowany jest dla poziomu podstawowego.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
"Informatyka 1-3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy" to książka złożona z 688 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawarto w niej liczne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z energią i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Informatyka 1-3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>