Jestem już duży

Mały słoń jest już na tyle duży, że otrzymuje do wypełnienia ważną misję: ma iść samodzielnie na zakupy potrzebne do przygotowania przyjęcia urodzinowego stuletniej Żółwicy. Co może pójść nie tak? Wystarczy kupić świeczki, czekoladę, balony... Nie wiedzieć kiedy, nadciągają problemy: słonikowi mylą...
29,71 * 39,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 32,62 zł

Opis

Mały słoń jest już na tyle duży, że otrzymuje do wypełnienia ważną misję: ma iść samodzielnie na zakupy potrzebne do przygotowania przyjęcia urodzinowego stuletniej Żółwicy. Co może pójść nie tak? Wystarczy kupić świeczki, czekoladę, balony... Nie wiedzieć kiedy, nadciągają problemy: słonikowi mylą się ilości, zjada całą czekoladę, wszędzie się spóźnia, zatrzymuje się, żeby pomóc małej surykatce, która straciła z oczu mamę. Wyprawa okazuje się prawdziwym wyzwaniem.

Susanna Isern opowiada w tej historii, jak radzić sobie z pierwszymi samodzielnymi zadaniami i ich konsekwencjami. Prawdziwie wspierająca lektura dla całej rodziny.

Autorem historyjki "Jestem już duży" jest Susanna Isern.

Oryginalny tytuł prezentowanej pozycji: Ya soy mayor.

Jeśli szukasz dla dziecka książki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Jestem już duży". Krótka forma to mądry pomysł, aby dziecko w wieku od 3 do 5 lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój dzieci w wieku od 3 do 6 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książki.

5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Oryginalne, barwne obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem doskonalenia umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie większym wyzwaniem będzie ją zniszczyć.

Jest to dość krótka lektura - ma 36 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Jestem już duży" udostępniło Wydawnictwo Tako. Jeśli ta książeczka zaintryguje dziecko, to wybierz także pozostałe tytuły tego wydawcy.