Najlepsza zupa na świecie

"Najlepsza zupa na świecie" to przeurocza historia o żółwiu, który oferuje w swojej chatce schronienie dla zmarzniętych zwierząt. Książka dla dzieci spełnia tu wszystkie warunki, aby uznać ją za wartościową dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Historia jest na tyle prosta, aby była dla dziecka...
33,95 * 39,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,09 zł

Opis

"Najlepsza zupa na świecie" to przeurocza historia o żółwiu, który oferuje w swojej chatce schronienie dla zmarzniętych zwierząt. Książka dla dzieci spełnia tu wszystkie warunki, aby uznać ją za wartościową dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Historia jest na tyle prosta, aby była dla dziecka zrozumiała, a jednocześnie wciągająca i intrygująca. Całość opowieści jest utrzymana w wesołym, przyjaznym i pozytywnym tonie. Zwierzątka wspólnie śpiewają, opowiadają sobie zabawne historię, a w tle wszyscy próbują domyślić się co takiego tajemniczego dodał do zupy żółw, że jest ona taka pyszna i wszystkim smakuje.
Susanna Isern już od dziecka marzyła o tym, aby pisać dla dzieci. Jej marzenie się spełniło i dziś uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych autorek książek dla dzieci. Jej pozycje były publikowane w języku hiszpańskim, katalońskim, galicyjskim, baskijskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, polskim, rosyjskim, rumuńskim, arabskim, a także w koreańskim i chińskim.
Susanna Isern łączy swoją pasję do pisania z psychologią i mariaż ten da się odczuć w jej książkach. Historię, które tworzy, balansują na pograniczu fantazji i realizmu, udanie łączą realność zdarzeń z nieco naiwną interpretacją dziecka i jego wyobrażeniami i dekodowaniem rzeczywistości. Bardzo często bohaterami książek autorki są zwierzęta, które przejawiają ludzkie cechy i zachowania. Pozycje książkowe Susanna Isern zyskały międzynarodowe uznanie, co przejawia się choćby w ilości nagród, jakie zdobywała autorka.

Za treścią książeczki "Najlepsza zupa na świecie" stoi Susanna Isern, Mar Ferrero, Beata Haniec.

W oryginale publikacja ma tytuł: La mejor sopa del mundo.

Publikacja pt. "Najlepsza zupa na świecie" została umieszczona w kategorii "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem dają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Kolekcja krótkich historii to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 2 lat, warto wręczać im odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książka z całą pewnością zmotywuje go do zadawania licznych pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem rozwijania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej losów bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się - zamów też kolejne bajki z cyklu "Kolekcja OQO".

Książka to wydanie 2. w jęz. polskim. Pierwotnie pozycja była napisana w jęz. hiszpańskim. Haniec Beata odpowiada za przekład na polski.

Jest to stosunkowo krótka produkcja - jej długość: 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Najlepsza zupa na świecie" wydało Wydawnictwo Tako. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to zobacz także inne publikacje tego wydawcy.