Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Karty pracy do klasy 1 dotyczą zagadnień i lektur z wczesnych epok literackich: starożytność (antyk, Biblia), średniowiecze, renesans, barok, oświecenie. Materiał kart pogrupowano chronologicznie. Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów z...
39,61 * 41,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,18 zł

Opis

Karty pracy do klasy 1 dotyczą zagadnień i lektur z wczesnych epok literackich:

 • starożytność (antyk, Biblia),
 • średniowiecze,
 • renesans,
 • barok,
 • oświecenie.

Materiał kart pogrupowano chronologicznie.

Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów z listy lektur obowiązkowych, a także polecenia do niego, które służą kształceniu umiejętności wydobywania informacji i wnioskowania.

Podstawą karty B jest tekst kultury inny niż utwór literacki i związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury. Zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę i znajomość kontekstów. Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania).

W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur obowiązkowych: m.in. ksiąg biblijnych (Rodzaju, Hioba, Koheleta, Psalmów, Apokalipsy św. Jana), mitologii greckiej, Iliady i Odysei Homera, tragedii antycznej (Antygona Sofoklesa), zabytków literatury średniowiecza (m.in. Bogurodzica, Lament świętokrzyski, Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią, Pieśń o Rolandzie), dzieł Jana Kochanowskiego (pieśni, treny, Odprawa posłów greckich), Kazań sejmowych Skargi, dramatów Szekspira (Makbet, Romeo i Julia), Skąpca Moliera, sielanek Karpińskiego i satyr Krasickiego. Zamieszczono także fragmenty tekstów nieliterackich nawiązujących do epoki do ćwiczenia umiejętności retorycznych. Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.

Na końcu każdej epoki znajdują się:

 • karta pracy dla zakresu rozszerzonego (m.in. fragmenty tekstów filozoficznych kolejnych epok Arystoteles, Kartezjusz, Kant, czy Hamlet Szekspira) zwierająca tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego,
 • karta przeznaczona do pracy projektowej (samokształcenie, np. motywy antyczne w kulturze, gotyckie katedry), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia.

FAQ

Sprawdź pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Za treść podręcznika odpowiada Ewa Nowak.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, ale ich treści są bardzo wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces katalogowania treści. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony został opracowany przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Kilka słów o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) produkują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Publikując 25 tys. pozycji z całkowitym nakładem przekraczającym 2 mld sztuk, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w produkcji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące e-podręczniki, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ta książka liczy 136 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną graficznie. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Jaki jest zakres podręcznika Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony?
Książka ta jest dedykowana dla uczniów na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Dla którego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, jakim jest język polski.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

 • Autor: Ewa Nowak
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2019
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 136
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302181221
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302181221

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>