Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego. Czytanki sylabowe z obrazkami

Przygotowanie do nauki czytania: czytanki sylabowe z obrazkami w dużej kartonówce + zabawy wspomagające rozwój mowy i koncentrację. Niektóre słowa w opowiadaniu zastąpiono obrazkami, tak aby nawet maluchy nieumiejące jeszcze czytać, mogły brać udział w lekturze. Po etapie rozpoznawania obrazków...
31,49 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,47 zł

Opis

Przygotowanie do nauki czytania: czytanki sylabowe z obrazkami w dużej kartonówce + zabawy wspomagające rozwój mowy i koncentrację.

Niektóre słowa w opowiadaniu zastąpiono obrazkami, tak aby nawet maluchy nieumiejące jeszcze czytać, mogły brać udział w lekturze. Po etapie rozpoznawania obrazków przyjdzie czas na odczytywanie wyrazów podzielonych na sylaby.
Kicek i Kicka to rodzeństwo królików z Króliczej Łąki.

W tej książce bawią się w chowanego, biorą udział w konkursie i chronią się przed burzą. Uczą się przy tym zasad współpracy i bezpieczeństwa oraz wyrażanie emocji.

Opowiadania napisane są tak, by skupiać uwagę. Ilustracje ułatwiają rozumienie tekstu. Dodatkowe polecenia zachęcają do aktywnego słuchania lub czytania i ćwiczą koncentrację.

Za treścią książeczki "Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego. Czytanki sylabowe z obrazkami" stoi Sójka Anna.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego. Czytanki sylabowe z obrazkami". Kolekcja krótkich bajek to świetny pomysł, aby dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

"Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego. Czytanki sylabowe z obrazkami" składa się głównie z obrazków oraz niedługich tekstów. W tego typu publikacjach głównym elementem są grafiki, natomiast tekst jest dodatkiem. Historie zawierające obrazki sprawdzą się przede wszystkim dla młodszych pociech. Obrazy pomagają szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.

Książeczki dla dzieci w wieku 5-7 lat są niezwykle przydatnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym czasie.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Jest to krótka produkcja - ma 30 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego. Czytanki sylabowe z obrazkami" opublikowało Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej. Jeśli ta książeczka zaintryguje dziecko, to zobacz również inne pozycje od tego wydawcy.