MATeMAtyka 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Umożliwia lepsze zrozumienie treści przedstawianych na lekcji oraz ułatwia...
48,55 * 52,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,55 zł

Opis

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Umożliwia lepsze zrozumienie treści przedstawianych na lekcji oraz ułatwia samodzielną pracę w domu.

  • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści ze szkoły podstawowej pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Ciekawe infografiki oraz zagadnienia uzupełniające zachęcają do samodzielnych poszukiwań matematycznych.
  • Dwa zestawy zadań po każdym dziale (łatwiejszy i trudniejszy) oraz zestaw Przed obowiązkową maturą z matematyki dają możliwość sprawnego powtórzenia materiału przed sprawdzianem oraz systematycznego przygotowywania się do egzaminu maturalnego.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy"?
Wojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej są autorami tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników, ale te treści są wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Książka "MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy" została wydana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 971/1/2019. Nazywany numerem MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez pracowników wyznaczonych MEN w kwestii zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami merytorycznymi.

 
Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej dane znajdują się na karcie kupowanego produktu.

 
Do której klasy i na jakim stopniu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta publikacja jest potrzebna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, którym jest matematyka.

 
O wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na polskim rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na proces edukacji. Stając naprzeciw wyzwaniom wiążącym się z nowoczesną edukacją, dostarcza materiały, które są zgodne z rekomendacjami MEN i komisji egzaminacyjnych.
 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej "MATeMAtyka".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
Jaki poziom nauczania obejmuje ta książka?
Podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie podstawowym.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
312 to liczba stron książki MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - MATeMAtyka 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>