Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Spotkania ze sztuką o podręcznik, który w ciekawy sposób przedstawia zagadnienia związane ze współczesną kulturą i sztuką. Zachęca do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa. W przystępny, ciekawy sposób przedstawia najważniejsze nurty sztuki współczesnej i wskazuje związki pomiędzy...
42,55 * 47,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,99 zł

Opis

Spotkania ze sztuką o podręcznik, który w ciekawy sposób przedstawia zagadnienia związane ze współczesną kulturą i sztuką.

  • Zachęca do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa.
  • W przystępny, ciekawy sposób przedstawia najważniejsze nurty sztuki współczesnej i wskazuje związki pomiędzy różnymi zjawiskami w sztuce.
  • Dzięki zestawieniom przydatnych informacji, reprezentatywnym przykładom prac oraz niezbędnym kontekstom wspiera w kształceniu umiejętności analizy i interpretacji dzieł sztuki różnych epok.
  • Wysokiej jakości reprodukcje dzieł zachęcają do poznawania sztuki, a przystępne opisy w funkcjonalny sposób wskazują, na co zwrócić uwagę w kontakcie z daną pracą.
  • Poradniki zamieszczone w każdym rozdziale podręcznika zawierają wskazówki przydatne w świadomym odbiorze sztuki.
  • Informacje Ciekawi sztuki dostarczają dodatkowej wiedzy na temat zjawisk związanych z poszczególnymi kierunkami w twórczości artystycznej.
  • Inspirujące Zadania i polecenia zachęcają do działań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, m.in. tworzenia dokumentacji fotograficznej, krótkich filmów czy prezentacji multimedialnych.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Natalia Mrozkowiak, Marta Ipczyńska-Budziak są autorami tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika?
1009/2019 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek do szkoły:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej dane znajdują się na stronie opisywanego produktu.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Ten tytuł ma 240 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną opatrzoną obrazkami i ilustracjami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, którym jest plastyka.

 
Przeczytaj o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle konkurencji. Skupiając się na innowacyjnyh metodach pracy z uczniami, zdobyło zaufanie tysięcy nauczycieli i szkół w całym kraju.
 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Spotkania ze sztuką".
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a przy okazji logiczny.

 
Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>