Matematyka 8. Zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Zeszyt ćwiczeń dostosowany jest do umiejętności uczniów klasy 8. Zawiera zadania głównie łatwe i o średnim stopniu trudności, które umożliwiają zrozumienie podstawowych zależności, wyćwiczenie nowych umiejętności oraz doskonalenie sprawności rachunkowej. Treść wielu zadań odnosi się do codziennego...
19,87 * 21,93 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,76 zł

Opis

Zeszyt ćwiczeń dostosowany jest do umiejętności uczniów klasy 8. Zawiera zadania głównie łatwe i o średnim stopniu trudności, które umożliwiają zrozumienie podstawowych zależności, wyćwiczenie nowych umiejętności oraz doskonalenie sprawności rachunkowej.

Treść wielu zadań odnosi się do codziennego życia. Dotyczą, np. odczytywania diagramów, sporządzania ankiet, zliczania obiektów, obliczania szans zdarzenia. Zagadnienia bliskie uczniom motywują ich do nauki matematyki. Uczniowie wiedzą, po co się uczą i jak zdobytą wiedzę wykorzystają w życiu.

Zeszyt ćwiczeń sprawdzi się podczas pracy zarówno na lekcji, jak i w domu - jako forma pracy domowej. Pod każdym zadaniem znajduje się miejsce na zapisanie pełnego rozwiązania, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość zweryfikowania poprawności obliczeń i toku rozumowania ucznia.

Zadania w zeszycie ćwiczeń zostały podzielone na 9 działów tematycznych, a każdy dział - na tematy.

Każdy temat obejmuje zadania różnego typu: zamknięte, otwarte, z luką oraz prawda-fałsz, a także nowe typy zadań egzaminacyjnych, jakie pojawiły się w informatorze CKE. Zadania ułożono ze wzrastającym stopniem trudności. Uczeń płynnie przechodzi do zadań trudniejszych.

W zeszycie ćwiczeń zamieszczony jest przykładowy test sprawdzający z zadaniami obejmującymi treści z klasy 7 i 8, który pomoże uczniom przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Matematyka 8. Zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej"?
Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska są autorami tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Matematyka 8. Zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora bądź autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Ile stron ma ta pozycja?
Matematyka 8. Zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej to książka złożona z 112 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną opatrzoną grafikami. Zawiera ważne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Informacje o wydającym ten podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny podmiot na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało ogromną liczbę publikacji edukacyjnych, współpracując z doświadczonymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, jak również innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Matematyka 8. Zeszyt ćwiczeń dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>