Matematyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Podręcznik składa się z dziewięciu działów i można wyróżnić w nim trzy części.W pierwszej, obejmującej działy 1–5, pojawiają się nowe pojęcia i obiekty matematyczne, m.in. pierwiastki, twierdzenie Pitagorasa, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa. Zagadnienia te domykają zakres wiedzy...
41,64 * 45,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,64 zł

Opis

Podręcznik składa się z dziewięciu działów i można wyróżnić w nim trzy części.

W pierwszej, obejmującej działy 1–5, pojawiają się nowe pojęcia i obiekty matematyczne, m.in. pierwiastki, twierdzenie Pitagorasa, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa. Zagadnienia te domykają zakres wiedzy wymaganej podczas egzaminu ósmoklasisty.

Część druga to dział 6, czyli powtórzenie. Pozwala ono podsumować wiadomości i umiejętności zdobyte w klasach 4–8. Każdy temat rozpoczyna się od przypomnienia najważniejszych wiadomości oraz rozwiązanych przykładów, po których następuje zestaw zadań zamkniętych i otwartych. Wśród zadań zamkniętych występują takie typy zadań, które mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty: prawda/fałsz, zadania na uzasadnienie, wielokrotnego wyboru. Dział jest zakończony zestawem różnorodnych zadań opartych na materiale poznanym w klasach 4–8.

Trzecia część podręcznika czyli działy 7–9, uwzględnia zagadnienia, takie jak wiadomości o: liczbie π, symetrii osiowej i środkowej, symetralnej odcinka i dwusiecznej kąta, zaawansowanych metodach zliczania (reguły dodawania i mnożenia). Znajomość tych treści nie jest wymagana na egzaminie ósmoklasisty i dlatego mogą one być omawiane już po nim.

Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do ćwiczeń i zadań.

Na marginesach podręcznika zamieszczono wybrane pojęcia matematyczne w języku angielskim, a na końcu – indeks polsko-angielski. Dzięki temu uczeń poznaje fachowe terminy w języku obcym, którego uczy się już wiele lat.

W wybranych miejscach zamieszczono ramki Sprawdź w internecie, które zachęcają do poszukania dodatkowych informacji w internecie. W ten sposób uczeń bardziej angażuje się zrozumienie zagadnienia i jednocześnie pogłębia wiedzę zdobytą na lekcji.

W podręczniku znajdują się infografiki, które w atrakcyjny sposób prezentują treści matematyczne, ułatwiając ich zrozumienie czy zapamiętanie.

Spis treści:

  1. Pierwiastki
  2. Twierdzenie Pitagorasa
  3. Graniastosłupy
  4. Ostrosłupy
  5. Statystyka i rachunek prawdopodobieństwa
  6. Powtórzenie
  7. Koło i okrąg
  8. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa
  9. Symetrie

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Matematyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Autorami podręcznika są Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Matematyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa został opracowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 832/5/2018. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień wydania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest matematyka.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny gracz na polskim rynku wydawniczym. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało niezliczoną liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z doświadczonymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa obejmuje liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Książka liczy 344 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>