Planeta Mądrości

  • 9788366650060
Uważność to umiejętność bycia tu i teraz, i zwracanie uwagi na to co się dzieje, ale bez oceniania. Co oczywiście nie jest najłatwiejszym zadaniem dla naszego umysłu, dlatego warto ćwiczyć umysł by w teraźniejszości przebywać jak najczęściej. Dzieci odczuwają silny stres związany z przedszkolem,...

40.68 zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Uważność to umiejętność bycia tu i teraz, i zwracanie uwagi na to co się dzieje, ale bez oceniania. Co oczywiście nie jest najłatwiejszym zadaniem dla naszego umysłu, dlatego warto ćwiczyć umysł by w teraźniejszości przebywać jak najczęściej.

Dzieci odczuwają silny stres związany z przedszkolem, szkołą, przyszłością, rówieśnikami, martwią się jak wyglądają, czują lęki i niepokoje, na każdym kroku mają wiele bodźców, które ich przeciążają. Jako dorośli zaczynamy to dostrzegać te trudności, ale nie wiemy jak pomóc dzieciom.  

Często zbyt późno dostrzegamy dzieci i ich problemy, reagujemy gdy pojawią się objawy: zachowania agresywne/autoagresywne, znęcanie, przemoc lub zupełne wycofanie się z życia, depresje, fobie, myśli/próby samobójcze.

Zastanawiałyśmy się jak pomóc dzieciom i dorosłym, by zgodnie, w oparciu o wartości pomóc budować środowiska oparte na uważności i życzliwości. By wzajemnie siebie wspierać. I tak powstał projekt: Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo.

Wiemy, że jest kroplą w morzu potrzeb, ale jesteśmy szczęśliwe, że możemy być tą kroplą. Chcemy by każde dziecko miało szansę zdobyć wiedzę nie tylko na temat tego jak obsługiwać mikroskop czy program komputerowy. Chcemy by miały szanse zdobyć wiedzę i umiejętności:

  • jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem,
  • co robić by uspokoić myśli i czuć się bezpiecznie,
  • jak zadbać o siebie by móc być życzliwym dla siebie i innych.

Dzięki temu będą miały szanse stać się zdrowymi, współczującymi dorosłymi, a to przyniesie kolejne piękne zmiany w świecie i społeczeństwie. Jeśli macie ochotę zostać tymi kropelkami zmieniającymi świat, zapraszamy do przyłączenia się do nas.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Planeta Mądrości