Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę

Czy bajki mogą przynieść ulgę? Jak wytłumaczyć dziecku czym jest integralność i odpowiedzialność osobista? Co robić, aby wyrosło na asertywnego i empatycznego dorosłego? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym zbiorze opowiadań inspirowanych dorobkiem pracy terapeutycznej Jaspera Juula. W „Nie...
55,99 * 59,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 52,24 zł

Złap hity miesiąca >>

Opis

Aleksandra Srokowska-Ziółkowska - kontynuatorka terapeutycznych idei Jaspera Juula

"Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę" to wyjątkowa pozycja na polskim rynku księgarskim. Zbiór opowiadań powstał z inspiracji myślą duńskiego terapeuty rodzin - Jaspera Juula, popularnego autora publikacji z dziedziny socjologii i nauk o wychowaniu. Jego dewizą stało się kształcenie społecznych umiejętności dziecka poprzez budowanie odpowiednich relacji rodzinnych. Jasper skupiał się w swojej pracy dydaktycznej na kształtowaniu właściwych postaw najmłodszych - rozwijaniu ich empatii oraz nauczaniu asertywności.

"Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę" - literacka wizja godności dziecka

Książka "Nie musisz być grzeczny" to zbiór tekstów, których motywem przewodnim jest godność osobista małego człowieka. Autorka - zgodnie z koncepcjami swojego ideowego guru - dowodzi, że każde dziecko należy traktować jako równorzędnego partnera i z szacunkiem podchodzić do jego osoby. Tylko taka postawa wobec podopiecznych zagwarantuje ich prawidłowy rozwój emocjonalny oraz w przyszłości pomoże znaleźć właściwe miejsce w społeczeństwie. Rodzinne relacje z dzieciństwa przekładają się bowiem na funkcjonowanie dziecka w życiu dorosłym.

Aleksandra Srokowska-Ziółkowska jest autorką literatury dziecięcej. Jej dorobek twórczy w postaci powieści oraz opowiadań adresowany jest zarówno do najmłodszych, jak i rodziców oraz opiekunów, ucząc tych ostatnich poszanowania dla suwerenności ich podopiecznych.

Szczegóły - Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę

Recenzje książki Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Wspaniała i bardzo potrzebna książka. Potrzebna zarówno dzieciom, ale jeszcze bardziej rodzicom. Wychowanie młodego człowieka to bardzo odpowiedzialne zajęcie, które często przysparza problemów i pytań, na które rodzic nie zna odpowiedzi.

Ta książka pomaga zrozumieć, że mimo iż wszystkich odpowiedzi nie poznamy, to nie to jest najważniejsze. Najważniejszym jest zbudowanie z dzieckiem zdrowej relacji i napełnienie go pewnością siebie. To zaprocentuje w przyszłości i ta książka pomoże to osiągnąć. Serdecznie polecam. 

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również