Plastelinkowa akademia. Co kryje las

"Co kryje las?" to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje. Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie...
13,31 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,31 zł

Opis

"Co kryje las?" to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje.

Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie posłuży do zapoznania malucha z mieszkańcami lasu i rozwijania słownictwa, a nieco później zaskoczy ciekawostkami, które rozbudzą zainteresowanie przyrodą i zachęcą do obserwacji otoczenia.Wszystkie ilustracje są podpisane, co stanowi wsparcie na wczesnym etapie nauki czytania.

Pozostałe tytuły w serii Plastelinkowa akademia:

  • Co kryje morze?
  • Co kryje łąka?
  • Co kryje miasto?

Magdalena Młodnicka to autor historii "Plastelinkowa akademia. Co kryje las".

Znasz przedszkolaka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, wręczając mu książki wyjaśniające otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno odszuka z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Dzieci w wieku 1-2 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą poznać historię i ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Poza tym lektura książek wspomaga dzieci w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu znacznie trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie wahaj się - zamów także pozostałe części z serii "Plastelinkowa akademia".

Jest to bardzo krótka produkcja - ma 16 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja "Plastelinkowa akademia. Co kryje las" została udostępniona przez Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka zaintryguje szkraba, to wybierz też pozostałe pozycje tego wydawcy.