Podnieś klapkę. Ziemia

Podnieś klapkę. Ziemia to wyjątkowa, nowocześnie zilustrowana książka edukacyjna. Klapki zachęcają do odkrywania ciekawych informacji o Ziemi i jej mieszkańcach. Publikacja w obrazowy sposób pokazuje różne środowiska życia, np. las tropikalny, pustynię czy bieguny. Młodzi czytelnicy znajdą tutaj...
33,09 * 56,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 32,71 zł

Opis

Podnieś klapkę.

Ziemia to wyjątkowa, nowocześnie zilustrowana książka edukacyjna. Klapki zachęcają do odkrywania ciekawych informacji o Ziemi i jej mieszkańcach. Publikacja w obrazowy sposób pokazuje różne środowiska życia, np. las tropikalny, pustynię czy bieguny.

Młodzi czytelnicy znajdą tutaj odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:

 • Dlaczego Ziemia została nazwana „błękitną planetą”?
 • Jak pingwiny chronią przed zamarznięciem zniesione jaja?
 • Czym są pustynne róże?
 • Po co słoniowi wielkie uszy?

Podnosząc klapki, odkryją zaskakujące fakty o zwierzętach i miejscach, w których żyją, a także o wewnętrznej budowie naszej planety.

Pozostałe książki w serii:

 • Podnieś klapkę. Ciało człowieka
 • Podnieś klapkę. Kosmos

Za treścią historyjki "Podnieś klapkę. Ziemia" stoi Enrica Soroldoni.

Oryginalny tytuł oferowanej pozycji to Lift the Flap. Earth.

Książeczka pt. "Podnieś klapkę. Ziemia" powstała z myślą o kilkulatkach. Dzięki niej przedszkolaki mogą rozwijać umiejętności twórcze i zdolności poznawcze. Coś pożytecznego i dobra zabawa w jednym!

Chcąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 3 do 7 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

 • Przyspiesza zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
 • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
 • Ładne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
 • Poza tym lektura książeczek wspomaga dzieci w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i poszerza słownictwo.
 • To doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź również inne bajki z cyklu "Podnieś klapkę".

Książka to 1. wydanie w języku polskim. Oryginalnie publikacja była wydana w języku włoskim. Za przełożenie książki na polski odpowiada Żak Piotr.

Jest to stosunkowo krótka publikacja - ma 20 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Podnieś klapkę. Ziemia" opublikowało Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka spodoba się dziecku, to zobacz także pozostałe pozycje od tego wydawcy.