Nowe Słowa na start! Klasa 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Nowa Edycja 2022–2024. Podręcznik „NOWE Słowa na start! 6” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji...
44,50

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 40,28 zł

Opis

Nowa Edycja 2022–2024. Podręcznik „NOWE Słowa na start! 6” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej.

Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane wskazówki uczą konstruowania wypowiedzi pisemnych, a ciekawe, różnorodne polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych.

  • Uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych, powtarzanych w kolejnych klasach, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i poszerzanie obszaru rozważań.
  • Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
  • Fragmenty powieści autorstwa współczesnych pisarzy znanych i lubianych przez uczniów, m.in. Grzegorza Kasdepkego, Rafała Kosika czy Brandona Mulla, inspirują do rozwijania pasji czytelniczych.
  • Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia funkcjonalne wykorzystanie wiedzy z zakresu nauki o języku i sprawdzenie jej w aspekcie komunikacyjnym.
  • Szkoła mówienia i pisania pozwala kształcić umiejętności retoryczne i tworzenie wypowiedzi.
  • Dzięki atrakcyjnym planszom ortograficznym, żartobliwym scenkom i ilustracjom, a także licznym schematom oraz przykładom bliskim uczniom nauka gramatyki, ortografii i interpunkcji staje się ciekawsza i łatwiejsza.
  • Umieszczone po każdym rozdziale podsumowania w formie map pojęć, testy, a także znajdujący się na końcu podręcznika Twój niezbędnik porządkują i systematyzują zdobyte wiadomości.
  • Poprzez naukę korzystania ze słowników, zasobów bibliotecznych i katalogów internetowych oraz innych źródeł wiedzy możliwe jest realizowanie eksponowanego w nowej podstawie programowej postulatu dotyczącego samokształcenia.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "Nowe Słowa na start! Klasa 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej"?
Za treścią tytułu stoją Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Nowe Słowa na start! Klasa 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik?
907/3/2019 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Dodanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Nowe Słowa na start! Klasa 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej Nowe Słowa na start!.
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Ile stron ma ta pozycja?
Ta książka liczy 352 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią udoskonaloną graficznie. Zawarto w niej ważne, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Informacje o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawca podręczników, ale również partner dla rodziców, nauczycieli i uczniów, zapewniający najnowocześniejsze materiały edukacyjne. Poprzez nietypowe podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zyskało zaufanie dziesiątek tysięcy szkół oświatowych w całej Polsce.

W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Nowe Słowa na start! Klasa 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>