Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni

Niedźwiadek Bartek został zaproszony na przyjęcie urodzinowe wiewiórki Basi. Miś zastanawia się, jaki prezent przygotować dla swojej najlepszej przyjaciółki. Co mogłoby ucieszyć Basię? Wiadomo, prezent musi być wyjątkowy! Bartek ma wiele pomysłów, ale wszystkie okazują się niedoskonałe. Gdy...
16,00 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,53 zł

Opis

Niedźwiadek Bartek został zaproszony na przyjęcie urodzinowe wiewiórki Basi. Miś zastanawia się, jaki prezent przygotować dla swojej najlepszej przyjaciółki. Co mogłoby ucieszyć Basię? Wiadomo, prezent musi być wyjątkowy! Bartek ma wiele pomysłów, ale wszystkie okazują się niedoskonałe. Gdy nadchodzi dzień urodzin, jako jedyny nie pojawia się na przyjęciu?

To pełna emocji opowieść, która pomaga najmłodszym zrozumieć, czym jest przyjaźń i w jaki sposób warto ją okazywać. Prezenty są miłe, ale nie najważniejsze. Ta książeczka pokazuje dzieciom, że najcenniejsze, co dostajemy od przyjaciela, to jego obecność, czas, zrozumienie i? sama przyjaźń. Uroczo zilustrowane perypetie sympatycznego misia Bartka zaciekawią małych czytelników i pomogą zrozumieć przesłanie tej opowieści.

Książeczka pomoże rodzicom i opiekunom rozpocząć z dziećmi rozmowę o budowaniu relacji i wartości przyjaźni.

Julia Volmert jest autorem tytułu "Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni".

Tytuł oryginalny omawianej książki to Ein Geschenk für dich.

"Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja udanej zabawy. Krótka forma to dobry pomysł, aby dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 3-4 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich lektur.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i przyspiesza rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego umiejętność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ładne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książek wspiera małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Ten egzemplarz to wydanie 1. w jęz. polskim. Oryginalnie książka została wydana w języku niemieckim. Za przekład pozycji na polski odpowiada Jałowiec Magdalena

Jest to bardzo krótka książka - jej długość: 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja "Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni" została opublikowana przez Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę małego człowieka, to zobacz też pozostałe publikacje od tego wydawcy.

Ten tytuł to doskonały przykład, że nie musisz wydawać dużych kwot, by zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.