Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji

Szukasz książki, która w delikatny i obrazowy sposób wprowadzi dziecko do świata akceptacji inności, a jednocześnie nie będzie naszpikowana terminologią fachową, z której zrozumieniem nawet dorośli miewają czasem trudności? A może szukasz książki, która opowie o tym, że każdy jest inny, a inność...
12,47 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,76 zł

Opis

Szukasz książki, która w delikatny i obrazowy sposób wprowadzi dziecko do świata akceptacji inności, a jednocześnie nie będzie naszpikowana terminologią fachową, z której zrozumieniem nawet dorośli miewają czasem trudności? A może szukasz książki, która opowie o tym, że każdy jest inny, a inność wcale nie jest gorsza? "Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji" napisana przez Julię Volmert, wydana przez wydawnictwo Jedność, jest do tego idealna.

Ze swoją innością można walczyć. Swoją inność można próbować modyfikować i dopasowywać do obowiązujących kanonów. Ale... swoją inność można także po prostu zaakceptować. Bohaterami "Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji" są zwierzątka, które tak samo jak ludzie widzą swoją inność i mają względem niej swoje obawy. Postacie leśnych zwierząt pokazują najmłodszym czytelnikom, że często różnimy się od siebie i że może wzbudzać to pewnego rodzaju obawy. Ale "inny" wcale nie jest synonimem słowa "gorszy". Swoją inność powinno się akceptować, bo przecież dzięki niej jest się wyjątkowym.

Bohaterowie "Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji" uczą nie tylko o akceptacji, ale także tłumaczą, że nie ma dwóch identycznych postaci. Miś i wiewiórka pokazują, że pomimo pewnych wątpliwości można zaakceptować i polubić siebie. Dzięki temu obawy, czy zostaniemy zaakceptowani przez innych, stają się zdecydowanie mniejsze.

Za treścią tytułu "Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji" stoi Julia Volmert.

W oryginale książka nosi tytuł: Du gehörst zu uns.

"Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej publikacji to gwarancja świetnej zabawy. Kolekcja krótkich opowieści to świetny sposób na to, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 3-4 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością skłoni malucha do zadawania wielu pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą poznać historię i ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem szlifowania umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki dobrej jakości wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Ten egzemplarz to wydanie 1. w j. polskim. Oryginalnie książka była wydana w j. niemieckim. Za przekład książki na polski odpowiada Jałowiec Magdalena

Jest to bardzo krótka produkcja - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Publikacja "Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji" została udostępniona przez Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka zaintryguje szkraba, to sprawdź także inne pozycje od tego wydawcy.