Chcę latać wysoko. Opowieść o ciekawości

Mała sowa Klara chce wciąż dowiadywać się czegoś nowego o świecie. Nawet mimo przeszkód, które spotyka na swej drodze. I bardzo dobrze, bo ciekawość to pierwszy stopień do mądrości! Klara jest szczęśliwa, że odważyła się zobaczyć świat za dnia, w świetle słońca. A gdy pojawia się kłopot, dzięki...
12,53 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,73 zł

Opis

Mała sowa Klara chce wciąż dowiadywać się czegoś nowego o świecie.

Nawet mimo przeszkód, które spotyka na swej drodze. I bardzo dobrze, bo ciekawość to pierwszy stopień do mądrości! Klara jest szczęśliwa, że odważyła się zobaczyć świat za dnia, w świetle słońca. A gdy pojawia się kłopot, dzięki czujności i odwadze sówki Klary udaje się uratować przyjaciela potrzebującego pomocy.

To motywująca opowieść, która pomaga najmłodszym zrozumieć, jak ważne jest to, by zawsze – tak jak sowa Klara – mieć odwagę odkrywać świat, zaspokajać swoją ciekawość i wciąż uczyć się czegoś nowego. Uroczo zilustrowane perypetie sympatycznej sówki zaciekawią małych czytelników i pomogą zrozumieć przesłanie tej opowieści. Książeczka pomoże rodzicom i opiekunom rozpocząć z dziećmi rozmowę o potrzebie rozwijania się i zdobywania wiedzy, która przydaje się w życiu.

Julia Volmert, dr Magdalena Jałowiec to autor historii "Chcę latać wysoko. Opowieść o ciekawości".

Oryginalny tytuł opisywanej publikacji: Euli Eule.

Jeśli szukasz dla malucha książki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby tytuł "Chcę latać wysoko. Opowieść o ciekawości". Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 3 do 2 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książka z całą pewnością skłoni go do zadawania pytań.
  • Oryginalne, barwne ilustracje stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książek wspiera dzieci w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i rozwija zakres słownictwa.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki solidnemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to dość krótka produkcja - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Chcę latać wysoko. Opowieść o ciekawości" wydało Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to zobacz także pozostałe pozycje od tego wydawcy.