Gdzie jesteś, misiu? Opowieść o uczuciach

Ojej, słonik Stefek nie może znaleźć swojego pluszowego misia… Gdzie on się podział? Zajączek pociesza zmartwionego przyjaciela i obiecuje pomóc w poszukiwaniach zaginionej maskotki. Wiele się jednak wydarzy, zanim Stefek przytuli swojego pluszaka i w końcu będzie szczęśliwy. Gdzie jesteś, misiu?...
12,53 * 19,91 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,73 zł

Opis

Ojej, słonik Stefek nie może znaleźć swojego pluszowego misia… Gdzie on się podział? Zajączek pociesza zmartwionego przyjaciela i obiecuje pomóc w poszukiwaniach zaginionej maskotki. Wiele się jednak wydarzy, zanim Stefek przytuli swojego pluszaka i w końcu będzie szczęśliwy.

Gdzie jesteś, misiu?

To opowieść, która pomaga najmłodszym czytelnikom poznać i zrozumieć rozmaite uczucia. W tej uroczej książeczce dzieci odnajdą wiele sytuacji, w których same ? tak jak słonik Stefek ? doznały smutku, złości, zakłopotania, nadziei czy zadowolenia. Nazwy emocji i nastrojów zostały w tekście wyróżnione, aby bardziej je zaakcentować. Ta piękna podróż od smutku do szczęścia ułatwi dziecku rozpoznawanie uczuć zarówno u siebie, jak u innych. Pomogą w tym także sympatyczne ilustracje, które pokazują, jak emocje odzwierciedlają się w gestach, postawie ciała i wyrazie twarzy.

Książeczka pomoże rodzicom i opiekunom łagodnie wprowadzić dzieci w świat uczuć i oswajać je razem z nimi.

Julia Volmert to autor książki "Gdzie jesteś, misiu? Opowieść o uczuciach".

Oryginalny tytuł omawianej pozycji to Eddy sucht seinen Teddy.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby tytuł "Gdzie jesteś, misiu? Opowieść o uczuciach". Krótka forma to doskonały sposób na to, aby dziecko w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat bohaterów pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki dobrej jakości wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Tytuł to wydanie 1. w języku polskim. Oryginalnie książka była wydana w języku niemieckim. Jałowiec Magdalena odpowiada za przetłumaczenie na polski.

Jest to dość krótka książka - jej długość to 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Pozycja "Gdzie jesteś, misiu? Opowieść o uczuciach" została wydana przez Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka wciągnie szkraba, to zobacz również pozostałe pozycje tego wydawcy.