Rybka i słońce

Przepiękna, wzruszająca bajka o rybce mieszkającej w głębinie ciemnej i cichej. Aż któregoś dnia (nocy?) postanawia odbyć podróż do słońca. Ale czy rybka może w ogóle żyć poza wodą, czy słońce jest dla niej - skrytej w głębinach. Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu ciepła przezwyciężającego...
14,82 * 20,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 13,20 zł

Opis

Przepiękna, wzruszająca bajka o rybce mieszkającej w głębinie ciemnej i cichej. Aż któregoś dnia (nocy?) postanawia odbyć podróż do słońca. Ale czy rybka może w ogóle żyć poza wodą, czy słońce jest dla niej - skrytej w głębinach. Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu ciepła przezwyciężającego samotność.

Przemysław Wechterowicz to autor tytułu "Rybka i słońce".

Jeśli szukasz dla malucha książeczki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Rybka i słońce". Kolekcja krótkich historii to mądry pomysł, by kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 3 do 7 lat, warto wręczać im odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością skłoni go do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i wzbogaca ich słownictwo.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść ma miękką okładkę, dzięki czemu wygodnie się ją czyta np. gdy czekamy w kolejce do stomatologa.

Jest to stosunkowo krótka książka - jej długość to 34 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja "Rybka i słońce" została wydana przez Wydawnictwo Officyna. Jeśli ta książeczka wciągnie szkraba, to sprawdź również inne tytuły tego wydawcy.