Świat chemii. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Podręcznik Świat chemii to chemia bez zawiłości ponieważ: Język przekazu dostosowany do wieku i poziomu umiejętności uczniów ułatwia zrozumienie chemii. Treść przedzielono śródtytułami w formie pytań, aby wykład budził zaciekawienie. Odpowiedzi na pytania uczeń znajdzie w krótkich blokach tekstu....
41,99 * 42,54 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,93 zł

Opis

Podręcznik Świat chemii to chemia bez zawiłości ponieważ:

 • Język przekazu dostosowany do wieku i poziomu umiejętności uczniów ułatwia zrozumienie chemii.
 • Treść przedzielono śródtytułami w formie pytań, aby wykład budził zaciekawienie. Odpowiedzi na pytania uczeń znajdzie w krótkich blokach tekstu. Taka forma, znana młodzieży z internetu, pozwala na zapoznawanie się z materiałem w odpowiednim tempie i nie wykracza poza możliwości percepcyjne nastolatków.
 • Każde doświadczenie jest uzupełnione o schematyczny rysunek i barwną fotografię, które w połączeniu z opisem pokazują krok po kroku jego przebieg. Uczniowie dokładnie widzą, co się dzieje podczas doświadczenia, nawet kiedy nie można go przeprowadzić w szkole.

Treść podręcznika odpowiada zapisom nowej podstawy programowej, zawiera wszystkie nowe zagadnienia przez nią wprowadzone, np. pojęcie elektroujemności czy katalizatora.

Część 1 publikacji dotyczy podstaw chemii – opisuje: budowę materii i jej rodzaje; oddziaływania, których efektem są wiązania i reakcje chemiczne; substancje chemiczne obecne w atmosferze i hydrosferze.

Konstrukcja publikacji pozwala rozwijać zainteresowanie przedmiotem, m.in. dzięki wprowadzeniu wielu doświadczeń, w tym również do wykonania przez uczniów w domu. Zaproponowano także wiele doświadczeń – w tym również do wykonania przez uczniów w domu – dzięki czemu uczeń ma szansę kształcić umiejętności praktyczne.

Treść została podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.

 • Graficzne wprowadzenie ma zainteresować materiałem omawianym w dziale.
 • Część główna tematu, podzielona na krótkie fragmenty rozpoczynające się pytaniem, przyciąga uwagę ilustrowanymi schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych.
 • Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć, które pozwalają szybko przypomnieć sobie najważniejsze terminy poznane podczas lekcji.
 • Na końcu każdego z tematów, pod hasłem Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz, znajdują się pytania i zadania, dzięki którym uczeń oceni, w jakim stopniu zrozumiał problem omawiany w tekście.
 • W części Dowiedz się więcej zamieszczono pytania i polecenia prowokujące do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.
 • Domowe laboratorium to propozycje prostych eksperymentów, które UCZEŃ może wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście PO UZYSKANIU ZGODY RODZICÓW.
 • Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że… z dziedziny ekologii, historii chemii i jej zastosowań mają zainteresować i sprowokować do poszukiwania dodatkowych informacji.
 • Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobyte wiadomości, w myśl łacińskiej sentencji repetitio est mater studiorum, czyli: powtarzanie jest matką wiedzy.
 • Test wyboru Sprawdź się składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika). Uczeń ma możliwość samodzielnej ewaluacji wiedzy przed sprawdzianem.  
 • Wprawki egzaminacyjne zawierają zadania sprawdzające opanowanie zagadnień opisanych w kolejnych punktach podstawy programowej. Nie dotyczą one treści omawianych jedynie w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniej zdobytych wiadomości i umiejętności.

Działy:

 1. Rodzaje i przemiany materii
 2. Budowa materii
 3. Wiązania i reakcje chemiczne
 4. Gazy
 5. Woda i roztwory wodne

Na końcu każdej części podręcznika zamieszczono Test końcowy, który w klasie 7 składa się z 24 zadań sprawdzających. 

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Świat chemii. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Anna Warchoł, Andrzej Danel, Dorota Lewandowska, Marcin Karelus, Waldemar Tejchman są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Świat chemii. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 834/1/2017. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Świat chemii. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej szczegóły znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych wydawnictw w naszym kraju, które rozpoczęło działalność w 1945 roku. Od momentu publikacji pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 mld sztuk. Aktualnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, z udziałem cenionych ekspertów, naukowców i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też serwis internetowy WSiPnet z e-podręcznikami, a także Klub Nauczyciela.

Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
To jest publikacja na temat chemii.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Świat chemii. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią serii ŚWIAT CHEMII.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ten tytuł ma 208 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z energią i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź artykuły i przybory szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Świat chemii. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>