Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 6

Nowa Edycja 2022-2024. Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 6 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od czasów wielkich odkryć geograficznych, przez powstanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów, aż do jej upadku. Pomaga kształcić, a następnie rozwijać umiejętności...
42,93 * 44,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 40,34 zł

Opis

Nowa Edycja 2022-2024. Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 6 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od czasów wielkich odkryć geograficznych, przez powstanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów, aż do jej upadku.

  • Pomaga kształcić, a następnie rozwijać umiejętności analizy i interpretacji źródeł historycznych za pomocą licznych zdjęć, map i tekstów oraz dołączonego do nich materiału ćwiczeniowego.
  • Pobudza wyobraźnię i ułatwia przyswojenie treści omawianych na lekcjach dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i ciekawym infografikom.
  • Rozbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą Tajemnic sprzed wieków.
  • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom.

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 6"?
Autorami tytułu są Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch, Grzegorz Wojciechowski.
Są autorami paru podręczników, jednak te treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 6" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 877/3/2019. Wskazanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu nadania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauczania.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawca podręczników, lecz także partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, dostarczający najnowsze materiały edukacyjne. Poprzez nietypowe podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie dziesiątek tysięcy szkół oświatowych na terenie Polski.

Z ilu stron składa się ten podręcznik?
224: tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony treścią edukacyjną podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 6"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej Nowa Era; Wczoraj i dziś.
Analogicznie do pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 6

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>