Zagubiona małpka

– Zgubiła mi się mama! – Ciii, mała małpko, już nie płacz. Za chwilę znajdziemy ją razem – powiedział motylek Małpka nie może znaleźć swojej mamy. Motylek stara się jej pomóc, ale myli małpią mamę ze słoniem, pająkiem i nietoperzem. Czy małpce uda się odnaleźć mamę? Prześmieszna komedia pomyłek...
22,22 * 34,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,52 zł

Opis

– Zgubiła mi się mama!

– Ciii, mała małpko, już nie płacz. Za chwilę znajdziemy ją razem – powiedział motylek

Małpka nie może znaleźć swojej mamy. Motylek stara się jej pomóc, ale myli małpią mamę ze słoniem, pająkiem i nietoperzem. Czy małpce uda się odnaleźć mamę? Prześmieszna komedia pomyłek autorstwa twórców bestsellerowego Gruffalo.

Julia Donaldson to autor książki "Zagubiona małpka".

W oryginale książka jest zatytułowana: Monkey Puzzle.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książeczki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Zagubiona małpka". Krótka forma to mądry pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 3-4 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książeczek.

Oto 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność łączenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Oryginalne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książeczek wspomaga małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki solidnemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to dość krótka książka - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Zagubiona małpka" opublikowało Wydawnictwo Tekturka. Jeśli ta książeczka zaintryguje malucha, to zobacz też inne publikacje tego wydawcy.