Encyklopedia z folią. Księga ciała

Seria książek popularnonaukowych dla przedszkolaków, która porusza najważniejsze dla dzieci w tym wieku tematy. Wyjątkowa forma stron z przezroczystymi ilustracjami pozwala maluchowi przyjrzeć się bliżej omawianym tematom. Księga ciała prezentuje najważniejsze fakty o ludzkim ciele. Podstawowe...
30,97 * 52,49 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 31,18 zł

Opis

Seria książek popularnonaukowych dla przedszkolaków, która porusza najważniejsze dla dzieci w tym wieku tematy. Wyjątkowa forma stron z przezroczystymi ilustracjami pozwala maluchowi przyjrzeć się bliżej omawianym tematom.

Księga ciała prezentuje najważniejsze fakty o ludzkim ciele. Podstawowe informacje przedstawione w przystępny sposób trafią do maluchów w wieku przedszkolnym. Oprócz ciekawych informacji o ludzkim ciele w książce znalazły się ilustracje na przezroczystej folii, dzięki którym dziecko może bliżej przyjrzeć się temu, jak wygląda ludzkie ciało – jak jest zbudowane, jak funkcjonują narządy, co dzieje się w ciele człowieka.

Za treścią tytułu "Encyklopedia z folią. Księga ciała" stoi Hannah Alice.

Sięgnij po tę książeczkę, jeśli szukasz wartościowej publikacji dla dziecka. Wypełni mu czas i dodatkowo zainspiruje do twórczych działań, wspierając na jego rozwój i odkrywanie pasji. Rozwój i dobra zabawa w jednym!

Dzieci w wieku 3-5 lat rozwijają się w tym czasie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ładne, kolorowe ilustracje stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książek wspomaga małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i poszerza zakres słownictwa.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki dobrej jakości wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź też inne bajki z cyklu "Encyklopedia z folią".

Jest to dość krótka lektura - ma 16 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Encyklopedia z folią. Księga ciała została udostępniona przez Wydawnictwo Wilga. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to sprawdź również pozostałe tytuły od tego wydawcy.