Encyklopedia z folią. Księga Ziemi

Seria książek popularnonaukowych dla przedszkolaków, która porusza najważniejsze dla dzieci w tym wieku tematy. Wyjątkowa forma stron z przezroczystymi ilustracjami pozwala maluchowi przyjrzeć się bliżej omawianym tematom. "Księga Ziemi" to wspaniały pierwszy przewodnik po naszej planecie. Znalazły...
29,74 * 49,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,96 zł

Opis

Seria książek popularnonaukowych dla przedszkolaków, która porusza najważniejsze dla dzieci w tym wieku tematy. Wyjątkowa forma stron z przezroczystymi ilustracjami pozwala maluchowi przyjrzeć się bliżej omawianym tematom. "Księga Ziemi" to wspaniały pierwszy przewodnik po naszej planecie. Znalazły się tu informacje między innymi o tym, gdzie w Kosmosie znajduje się Ziemia, co to jest pogoda, jak ważną rolę odgrywa woda na Błękitnej Planecie oraz co możemy zrobić dla świata, by lepiej nam się na nim żyło. Proste, krótkie teksty oraz towarzyszące im przejrzyste ilustracje i wykresy wprowadzą malucha w temat. Strony z przezroczystą folią pozwolą na jeszcze bliższe przyjrzenie się naszej fascynującej planecie. Wymiary książeczki: 23,6x25,2cm Ilość stron: 16 Okładka: twarda Wiek: od 3 do 5 lat

Autorem tytułu "Encyklopedia z folią. Księga Ziemi" jest Alice Hannah, Patrycja Zarawska.

Znasz kilkulatka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Maluchy w wieku 3-5 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książeczek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera zdolność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem rozwijania umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To super zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu znacznie trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu do końca książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź również pozostałe części z serii "Encyklopedia z folią".

Jest to krótka produkcja - ma 16 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja "Encyklopedia z folią. Księga Ziemi" została wydana przez Wydawnictwo Wilga. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to zobacz też pozostałe pozycje od tego wydawcy.