Hokus-pokus, Albercie. Albert Albertson. Tom 17

Czy czary naprawdę istnieją? Albert twierdzi, że spotkał prawdziwego czarodzieja. Jednak tata mu nie wierzy. Ale może istnieją czary, które nie są tylko sztuczkami? Czary, w które mogliby uwierzyć nawet tatusiowie? Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek...
19,66 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,67 zł

Opis

Czy czary naprawdę istnieją? Albert twierdzi, że spotkał prawdziwego czarodzieja. Jednak tata mu nie wierzy. Ale może istnieją czary, które nie są tylko sztuczkami? Czary, w które mogliby uwierzyć nawet tatusiowie?

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy". Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

Uwaga! Ten tytuł różni się od pozostałych - więcej do czytania, mniej ilustracji!

Gunilla Bergstrm jest autorem książki "Hokus-pokus, Albercie. Albert Albertson. Tom 17".

W oryginale publikacja nosi tytuł: Hokus pokus, Alfons ?berg.

"Hokus-pokus, Albercie. Albert Albertson. Tom 17" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja udanej zabawy. Kolekcja krótkich historii to doskonały pomysł, by dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książeczek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera zdolność łączenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania licznych pytań.
  • Oryginalne, barwne ilustracje rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera przedszkolaków w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i rozwija słownictwo.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się i kup dla niego również kolejne bajki z cyklu "ALBERT ALBERTSON".

Książka to 1. wydanie w jęz. polskim. Pierwotnie publikacja była wydana w jęz. szwedzkim. Katarzyna Skalska odpowiada za przekład na polski.

Jest to średnia publikacja - jej długość: 60 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Hokus-pokus, Albercie. Albert Albertson. Tom 17 została opublikowana przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to zobacz też pozostałe tytuły od tego wydawcy.