Informatyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Informatyka 1. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klas 1 liceów ogólnokształcących i techników. Podręcznik zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w zakresie podstawowym podstawy programowej. Podręcznik ma za zadanie wykształcić wśród uczniów przede...
59,99 * 66,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,22 zł

Opis

Podręcznik Informatyka 1. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klas 1 liceów ogólnokształcących i techników. Podręcznik zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w zakresie podstawowym podstawy programowej. Podręcznik ma za zadanie wykształcić wśród uczniów przede wszystkim umiejętności praktyczne – dlatego zawiera dużą liczbę ćwiczeń. Rozwija myślenie komputacyjne i daje podstawy do samodzielnego poszerzania zakresu umiejętności informatycznych. Podręcznik przygotowuje uczniów liceów ogólnokształcących i techników do rozwiązywania różnorodnych problemów ze świadomym wykorzystaniem metod i narzędzi informatycznych.

Podręcznik do informatyki dla klasy 1, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:

 • Przestrzeganie prawa i zasad bezpieczeństwa podczas pracy przy komputerze
 • Podstawy programowania i środowisko programistyczne
 • Programowanie i algorytm
 • Grafika i druk
 • Komputer w sieci

Co znajdziesz w podręczniku Informatyka 1. Zakres podstawowy?

 • Zrzuty ekranu pełniące funkcję tutoriali
 • Schematy i rysunki pomagające usystematyzować wiedzę
 • Stopniowany poziom trudności, co umożliwia pracę w klasach o różnych specjalnościach
 • Wskazówki Na tej lekcji ‒ wstęp do omawiania nowych tematów
 • Niezbędne definicje wyróżnione kolorem
 • Hasła na marginesach umożliwiające szybkie odnajdywanie treści
 • Zadania do rozwiązania po każdym temacie
 • Podsumowania lekcji będące wsparciem podczas samodzielnej nauki

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Informatyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorem książki jest Wojciech Hermanowski.
Jest autorem niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces katalogowania treści. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik "Informatyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe" został wydany przez Wydawnictwo Operon.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik?
1052/1/2019 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika. Nr MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, jakim jest informatyka.


Jaki jest poziom wiedzy tego podręcznika?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Wydawnictwo pedagogiczne Operon to podmiot, który skupia się na tworzeniu publikacji, dotyczących wszystkich stopni edukacji - od początkowej edukacji szkolnej do szkół ponadpodstawowych. Oferuje książki przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i opracowane w konsultacji z MEN. Repetytoria są wzbogacone pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i kompletne podejście do nauczania powoduje, iż Operon jest docenianym partnerem dla uczniów, nauczycieli a także rodziców.

Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą warto zacząć rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Informatyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

 • Autor: Wojciech Hermanowski
 • MEN: 1052/1/2019
 • Wydawnictwo Operon
 • Rok wydania: 2019
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788378799481
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • ISBN: 9788378799481

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>