Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do informatyki. Zakres podstawowy szkoły ponadpodstawowej składa się z 4 rozdziałów: 1. Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera w nauce i firmie 2. Linux i inne systemy operacyjne 3. Programowanie i rozwiązywanie problemów za pomocą komputera 4. Komputer pomaga w nauce...
59,99 * 65,72 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 56,62 zł

Opis

Podręcznik do informatyki. Zakres podstawowy szkoły ponadpodstawowej składa się z 4 rozdziałów:
1. Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera w nauce i firmie
2. Linux i inne systemy operacyjne
3. Programowanie i rozwiązywanie problemów za pomocą komputera
4. Komputer pomaga w nauce

Podręcznik Informatyka 3 został przygotowany dla uczniów trzeciej klasy liceów ogólnokształcących i technikum i kontynuuje znaną już i popularną serię podręczników autorstwa Wojciecha Hermanowskiego. Poziom podstawowy zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie.

Autor w tym tomie skupia się na przekazaniu praktycznych informacji niezbędnych w codziennym życiu i wykorzystaniu nowoczesnej technologii w domu, w szkole i pracy. Uczeń ma możliwość zaprojektować profesjonalną prezentację, reklamę, użyć korespondencji seryjnej czy zastosować do swoich potrzeb arkusz kalkulacyjny. Zaletą zadań i projektów jest ich korelacja z innymi nauczanymi przedmiotami, dzięki czemu uczeń widzi konkretną możliwość zastosowania przyswajanych treści.

Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł "Na tej lekcji", którego zadaniem jest ukierunkowanie na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną one powtórzone w podsumowaniu lekcji.

Definicje wyróżniono kolorową czcionką. Każdy temat kończy się kilkoma zadaniami do rozwiązania, tym razem do pracy samodzielnej w domu, pozwalającymi sprawdzić stopień opanowania umiejętności oraz podsumowaniem lekcji w postaci syntetycznych punktów. Takie samo podsumowanie, ale z dużo większego materiału, bo z całego działu znajduje się na jego końcu i jest esencją najważniejszych wiadomości do zapamiętania.

Rysunki i schematy zastosowane w publikacji mają pomóc w usystematyzowaniu wiedzy, a zrzuty ekranu pełnić funkcję tutoriali. Dzięki nim szybciej można zastosować omawiane zagadnienia w praktyce. Publikacja oprócz teoretycznych wskazówek pełni rolę praktycznego przewodnika.

Treści w podręcznikach do informatyki wydawnictwa Operon wskazują jak programy komputerowe, aplikacje i konkretne umiejętności z zakresu technologii informatycznej można wykorzystać w życiu codziennym i pracy zawodowej. Zagadnienia przedstawiono tak, aby uczniowie wykształcili umiejętności praktyczne i przygotowali się do bycia świadomym użytkownikiem usług informatycznych, pracy z komputerem i jego pakietami.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych"?
Wojciech Hermanowski to autor tego podręcznika.
Jest autorem kilku podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z włożenia dużego wysyłku w proces przygotowywania treści. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pomoc naukowa "Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych" została wydana przez Wydawnictwo Operon.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


O wydającym ten podręcznik szkolny:
Wydawnictwo pedagogiczne Operon to wydawca, który koncentruje się na dostarczaniu publikacji, obejmujących wszystkie stopnie edukacji - od wczesnej edukacji szkolnej do poziomu szkół ponadpodstawowych. Dostarcza podręczniki pozwalające przygotować się do egzaminów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i opracowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Repetytoria są urozmaicone pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompletne podejście do edukacji powoduje, iż Operon jest godnym zaufania partnerem dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest informatyka.


Jaki jest zakres wiedzy podręcznika Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych?
Książka ta jest skierowana dla osób na poziomie podstawowym.


Ile stron zawiera ta pozycja?
232 jest długością książki "Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych".
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną ilustracjami. Zawarto w niej ważne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

  • Autor: Wojciech Hermanowski
  • Wydawnictwo Operon
  • Rok wydania: 2021
  • Oprawa: Miękka
  • Ilość stron: 232
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381971232
  • Język: polski
  • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
  • ISBN: 9788381971232

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>