Informatyka na czasie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

„Informatyka na czasie 1, zakres podstawowy” to aktualny i przyjazny dla ucznia podręcznik rozwijający umiejętności praktyczne z zakresu m.in. edytora tekstu, prezentacji, tworzenia stron WWW oraz grafik 2D i 3D, a także dostarcza wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz prawa autorskiego....
46,99 * 55,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 47,83 zł

Opis

„Informatyka na czasie 1, zakres podstawowy” to aktualny i przyjazny dla ucznia podręcznik rozwijający umiejętności praktyczne z zakresu m.in. edytora tekstu, prezentacji, tworzenia stron WWW oraz grafik 2D i 3D, a także dostarcza wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz prawa autorskiego.

  • Ułatwia naukę dzięki wyraźnemu wyróżnieniu istotnych treści oraz informacjom zawartym na marginesie.
  • Umożliwia utrwalenie wiedzy poprzez liczne ćwiczenia oraz zadania o zróżnicowanym stopniu trudności i atrakcyjnej tematyce.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem dzięki przywoływaniu przykładów bliskich doświadczeniu ucznia, ciekawostkom „A to ciekawe” oraz informacjom zawartym w ramkach „Warto wiedzieć.

 

 

 

Spis treści

1. Urządzenia komputerowe w sieci - str. 7

Kartka z historii - str. 8

1. Systemy operacyjne w środowisku sieciowym - str.10

1.1. System komputerowy i system operacyjny - str.10

1.2. Budowa systemu operacyjnego i jego zadania - str.12

1.3. Zanim załaduje się system operacyjny - str.15

1.4. Praca w środowisku sieciowym - str.16

1.5. Bezpieczeństwo pracy w systemie operacyjnym - str.17

1.6. Rozwiązywanie problemów z komputerem - str. 22

2. Nowe technologie i oprogramowanie - str. 27

2.1. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość - str. 28

2.2. Sztuczna inteligencja - str. 29

2.3. Chmury obliczeniowe - str. 30

2.4. Automatyzacja i robotyka - str. 32

2.5. Druk 3D - str. 33

2.6. Licencje oprogramowania - str. 34

2.7. Zagrożenia wynikające z rozwoju technologii - str. 36

3. Sieci komputerowe – budowa i usługi - str. 40

3.1. Sieć komputerowa i urządzenia sieciowe - str. 40

3.2. Rodzaje sieci komputerowych - str. 43

3.3. Sieć lokalna LAN - str. 45

3.4. Internet, czyli sieć sieci - str. 48

3.5. Usługi internetowe - str. 56

3.6. Diagnostyka dostępu do sieci Internet - str. 59

4. E-usługi - str. 63

4.1. Czym są e-usługi? - str. 63

4.2. Relacje między podmiotami rynku e-usług - str. 67

4.3. Korzystanie z e-usług - str. 69

5. Korzystanie z e-zasobów i współpraca zdalna - str. 72

5.1. Czym są e-zasoby i jak je znaleźć? - str. 72

5.2. Licencje e-zasobów - str. 76

5.3. Wiarygodne źródła informacji - str. 80

5.4. Współpraca zdalna - str. 82

Z informatyką w przyszłość - str. 86

 

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Informatyka na czasie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Janusz Mazur, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga, Janusz S. Wierzbicki to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Informatyka na czasie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" wydało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
990/1/2019 to nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Poznaczenie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Informatyka na czasie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami jakościowymi.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
Dla którego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, którym jest informatyka.

 
Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla rodziców, nauczycieli i uczniów, dostarczający najnowsze pomoce edukacyjne. Poprzez nietypowe podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie tysięcy placówek oświatowych na terenie całego kraju.
 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
"Informatyka na czasie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" składa się z 232 stron.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uwydatnioną grafikami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Informatyka na czasie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej INFORMATYKA NA CZASIE.
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Jaki jest poziom nauczania tego podręcznika?
Podręcznik jest dedykowany dla poziomu podstawowego.

 
Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły szkolne, z którymi warto wejść w rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian kupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Informatyka na czasie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>