Język polski 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia

Podręcznik "Język polski 2" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom drugi zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia dwie godziny nauczania w tygodniu. Tom drugi przybliża dorobek piśmiennictwa i kultury...
56,99 * 64,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,48 zł

Opis

Podręcznik "Język polski 2" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom drugi zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia dwie godziny nauczania w tygodniu.

Tom drugi przybliża dorobek piśmiennictwa i kultury czterech epok: od oświecenia po Młodą Polskę. Autorka połączyła umiejętność analizowania tekstów z kształceniem językowym. Pracę z podręcznikiem ułatwiają polecenia w bloku Zanim zaczniesz wprowadzające w dany temat, definicje i ważne pojęcia wyróżnione w ramce oraz podsumowania po lekcji. Ponadto wytłuszczenia w tekście i przystępny język publikacji pomogą w zrozumieniu oraz zapamiętaniu najważniejszych informacji z przedmiotu.

Podręcznik do języka polskiego, klasa 2 do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się 4 działów:

 • Oświecenie
 • Romantyzm
 • Pozytywizm
 • Młoda Polska

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto napisał "Język polski 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia"?
Katarzyna Tomaszek jest autorem tego podręcznika.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, ale ich treści są bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności zaangażowania w proces katalogowania treści. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej informacje znajdują się na karcie oglądanego produktu.


Kiedy wydano podręcznik?
Ta pozycja została wydana w 2020 r. "Język polski 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia" od wielu lat jest uznaną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez ten okres zdobył zaufanie nauczycieli, co potwierdza jego wartość edukacyjną.


W jakiej okładce jest książka?
Podręcznik ma miękką okładkę, co sprawia, że bardzo wygodnie korzysta się z niego nawet na szkolnym korytarzu.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas BS 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Język polski 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej Język polski podręcznik 2 szkoła branżowa 1 stopnia.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Język polski 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I stopnia

 • Autor: Katarzyna Tomaszek
 • Wydawnictwo Operon
 • Rok wydania: 2020
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366365759
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła branżowa I stopnia
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366365759

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>