To się liczy! Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia

Podręcznik „To się liczy!” do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia pokazuje uczniowi, że umiejętności matematyczne są wykorzystywane w różnych dziedzinach życia.  Przedstawia praktyczne wykorzystanie matematyki dzięki licznym nawiązaniom do różnych zawodów, o których...
52,99 * 57,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 51,58 zł

Opis

Podręcznik „To się liczy!” do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia pokazuje uczniowi, że umiejętności matematyczne są wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. 

  • Przedstawia praktyczne wykorzystanie matematyki dzięki licznym nawiązaniom do różnych zawodów, o których mowa w zadaniach i lekcjach branżowych oraz w elementach „To się liczy!”. 
  • Przybliża zagadnienia z życia codziennego, takie jak wypełnianie formularzy PIT, obliczanie zysku w firmie czy stosowanie skali na planach mieszkań. 
  • Pokazuje zastosowanie różnorodnych i przydatnych obliczeń rachunkowych. 
  • Rozwija matematyczne zainteresowania uczniów dzięki dodatkowym zadaniom kształcącym różne umiejętności matematyczne, zamieszczonym na końcu podręcznika w zbiorze zadań. 
  • Wprowadza w świat logiki matematycznej dzięki elementowi „To jest dowód”. 
  • Ułatwia uczenie się dzięki atrakcyjnej szacie graficznej, przejrzystemu układowi treści oraz dużej liczbie wykresów, tabel i rysunków geometrycznych. 
  • Umożliwia utrwalanie wiedzy za pomocą zestawów powtórzeniowych na końcu każdego rozdziału. 
  • Jest dostosowany do percepcji ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, przykładom rozwiązanym krok po kroku i skorelowanym z nimi ćwiczeniom, odpowiedziom do zadań.

Pozycje z serii "To się liczy" wydawnictwa Nowa Era do nauki matematyki w branżowych szkołach I stopnia:
  • To się Liczy! Klasa 1. Podręcznik. Szkoła branżowa I Stopnia
  • To się Liczy! Klasa 2. Podręcznik. Szkoła branżowa I Stopnia

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "To się liczy! Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia"?
Karolina Wej, Wojciech Babiański to autorzy tej książki.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
967/2/2020 to numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.


W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Podręcznik wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, z łatwością można ją zapakować do szkolnego plecaka.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
240 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną graficznie. Zawarto w niej ważne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas BS 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.Jaka jest data wydania podręcznika "To się liczy! Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia"?
Ta pozycja została opublikowana w 2020 roku. Od lat jest uznanym źródłem wiedzy i narzędziem dla wielu uczących się. Przez ten okres zdobył duże zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "To się liczy! Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia"?
Tytuł należy do popularnej serii "To się liczy!".
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - To się liczy! Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>