Język polski 4. Część 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy i rozszerzony

Język polski 4. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Część 2 Podręcznik  Język polski 4. Szkoła ponadpodstawowa. Zakres podstawowy i rozszerzony. Część 2  został przygotowany  dla uczniów klasy 4 liceów ogólnokształcących i techników. Część druga jest kontynuacją ...
57,99 * 64,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,83 zł

Opis

Język polski 4. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Część 2

Podręcznik  Język polski 4. Szkoła ponadpodstawowa. Zakres podstawowy i rozszerzony. Część 2  został przygotowany  dla uczniów klasy 4 liceów ogólnokształcących i techników. Część druga jest kontynuacją  części 1 podręcznika z języka polskiego dla szkoły ponadpodstawowej. Umożliwia on naukę  na poziomie podstawowym i rozszerzonym.  Publikacja zawiera dodatkowo na końcu działów  warsztat doskonalący umiejętności formowania pisemnej wypowiedzi.  Uczniowie mogą połączyć ćwiczenia umiejętności analizowania tekstów z płynnością wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Podręczniki do języka polskiego  wydawnictwa Operon  zostały  przygotowane z myślą o absolwentach 8-klasowych szkół podstawowych.  Podręczniki pozwalają na globalne odczytywanie literatury przez uczniów.  Publikacje zawierają zadania i teksty do analizy i interpretacji,  które już od 1 klasy szkoły średniej pozwalają przygotować się do egzaminu maturalnego. 

Podręcznik Język polski 4. Szkoła ponadpodstawowa. Część 2 zawiera:

  • Wstęp i podsumowanie lekcji,  które wskazują najważniejsze informacje przydatne podczas powtórek do sprawdzianów.
  • Utwory literackie omawiane w różnorodnych kontekstach i powiązaniach, co uczy krytycznego myślenia i łączenia faktów.
  • Materiały literackie wzbogacone reprodukcjami dzieł sztuki  - doskonałe przygotowanie do zadań maturalnych
  • Propozycje projektów do prac grupowych i indywidualnych.  zachęcające do kreatywnego i twórczego myślenia

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Język polski 4. Część 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Za treścią tytułu stoją Urszula Jagiełło, Renata Janicka-Szyszko, Magdalena Steblecka-Jankowska.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Język polski 4. Część 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy i rozszerzony" wydało Wydawnictwo Operon.


Jaki numer zgodności MEN ma opisywany podręcznik?
1020/7/2022 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Język polski 4. Część 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy i rozszerzony" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Operon to wydawnictwo, które skupia się na dostarczaniu publikacji, dotyczących wszystkich etapów edukacji - od początkowej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Produkuje podręczniki przygotowujące do egzaminów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i przygotowane w konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Publikacje są urozmaicone pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i holistyczne podejście do edukacji powoduje, iż Operon jest godnym zaufania partnerem dla uczniów, nauczycieli a także rodziców.

Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta publikacja jest potrzebna?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu, to jest: język polski.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
164 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Jaki jest zakres tej książki?
Ten podręcznik jest skierowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.


Która to jest część książki?
To wydanie stanowi 2 część.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Język polski 4. Część 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy i rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>