Język polski 4. Karty pracy i zadania maturalne. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

"Karty pracy do języka polskiego" dla uczniów liceum i technikum od wydawnictwa WSiP przygotowują do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pierwsza część kart pracy obejmuje pięć epok literackich: starożytność, średniowiecze, renesans, barok i oświecenie. Materiały...
43,62 * 45,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 43,14 zł

Opis

"Karty pracy do języka polskiego" dla uczniów liceum i technikum od wydawnictwa WSiP przygotowują do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pierwsza część kart pracy obejmuje pięć epok literackich: starożytność, średniowiecze, renesans, barok i oświecenie. Materiały wchodzące w skład kart pracy posegregowano wraz z porządkiem chronologicznym:

  • Karta A - zawiera tekst naukowy, poruszający problematykę konkretnego utworu z listy lektur obowiązkowych oraz polecenia do wykonania, adekwatne do tekstu;
  • Karta B - zawiera tekst kultury inny niż tekst literacki. Polecenie z nim związane skonstruowano tak, by zweryfikować wiedzę i znajomość kontekstów.

Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zawierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego. Na końcu każdej epoki znajduje się karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Język polski 4. Karty pracy i zadania maturalne. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Za treść podręcznika odpowiada Ewa Nowak.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces przygotowywania treści. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Język polski 4. Karty pracy i zadania maturalne. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


O wydawnictwie tego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło swoją działalność w 1945 roku. Od wydania pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25000 tytułów, z łącznym nakładem przekraczającym 2 000 000 000 egzemplarzy. Obecnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, z udziałem cenionych metodyków, naukowców i ekspertów. Oprócz tradycyjnych wydań posiada w asortymencie również serwis internetowy WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, którym jest język polski.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Język polski 4. Karty pracy i zadania maturalne. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

  • Wydawnictwo WSiP
  • Rok wydania: 2022
  • Oprawa: Miękka
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788302205613
  • Język: polski
  • Podtytuł: Liceum Technikum
  • ISBN: 9788302205613

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>