Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

W podręczniku zagadnienia arytmetyczne występują na przemian z geometrycznymi. Struktura każdego tematu jest przejrzysta i uporządkowana. Zawiera te same elementy, zawsze w tej samej kolejności: powtórzenie i nawiązanie do poznanych wcześniej wiadomości (Sowa przypomina), wprowadzenie nowych treści...
37,56 * 40,39 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 34,69 zł

Opis

W podręczniku zagadnienia arytmetyczne występują na przemian z geometrycznymi.

Struktura każdego tematu jest przejrzysta i uporządkowana. Zawiera te same elementy, zawsze w tej samej kolejności:

  • powtórzenie i nawiązanie do poznanych wcześniej wiadomości (Sowa przypomina),
  • wprowadzenie nowych treści (Sowa uczy), opatrzonych licznymi przykładami niejednokrotnie rozwiązanymi na kilka sposobów,
  • zadania do samodzielnego rozwiązania,
  • ciekawostka pokazująca związek matematyki z innymi przedmiotami szkolnymi i życiem codziennym (A to ciekawe),
  • zadanie wymagające niestandardowego rozwiązania, czasem mające więcej niż jedno rozwiązanie (Problem),
  • trzyzadaniowy test podsumowujący i sprawdzający opanowanie treści omawianych podczas lekcji (Czy umiesz? Sprawdź!).

Zadania w podręczniku są ułożone w kolejności od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu nauczyciel może łatwo zorganizować pracę zarówno uczniowi słabszemu, jak i bardzo dobremu.

Po każdym rozdziale zawierającym od kilku do kilkunastu tematów występuje:

  • blok Zadania utrwalające, który pozwala przypomnieć sobie i zapamiętać wiadomości,
  • test wielokrotnego wyboru Sprawdź siebie, dzięki któremu uczeń może sprawdzić i ocenić swoją wiedzę.

Liczne ilustracje zawarte w podręczniku ułatwiają uczniowi opanowanie nowych treści, wzbudzają zainteresowanie tematem, pomagają zrozumieć treść zadania i naprowadzają na właściwe rozwiązanie.

Treści i zadania zamieszczone w podręczniku są zgodne z nową podstawą programową i uwzględniają wprowadzone przez nią zmiany.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Autorami książki są Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
787/3/2019 to numer dopuszczenia MEN podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez MEN w kwestii zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.


Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest matematyka.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej "MATEMATYKA WOKÓŁ NAS".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


O wydawnictwie tego podręcznika:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w Polsce. Wydając 25 tys. tytułów z całkowitym nakładem ponad 2 000 000 000 egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Ile stron zawiera ta pozycja?
Treść "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" składa się z 280 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną udoskonaloną graficznie. Zawiera ważne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>