Miś z długim ogonkiem

Agatka nie ma ukochanej przytulanki i raczej nie bawi się misiami - do dnia, w którym znajduje Teofilka, starą zabawkę mamy. Okazuje się, że razem o wiele łatwiej rozmawia się z groźną sąsiadką, świetnie się biwakuje i bez strachu wskakuje do kąpieli. Ale, ale... po myciu przytulak bardzo się...
16,24 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,99 zł

Opis

Agatka nie ma ukochanej przytulanki i raczej nie bawi się misiami - do dnia, w którym znajduje Teofilka, starą zabawkę mamy. Okazuje się, że razem o wiele łatwiej rozmawia się z groźną sąsiadką, świetnie się biwakuje i bez strachu wskakuje do kąpieli. Ale, ale... po myciu przytulak bardzo się zmienił... Czy Agatka rozpozna w nim swojego przyjaciela?

Za treścią historyjki "Miś z długim ogonkiem" stoi Beata Ostrowicka.

Książka pt. "Miś z długim ogonkiem" należy do działu Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem zapewniają dziecku doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 2-4 lat rozwijają się w tym okresie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego umiejętność łączenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Oryginalne, kolorowe obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem kształcenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się i zamów też pozostałe bajki z cyklu "Poduszkowce".

Jest to dość krótka książka - jej długość: 36 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Miś z długim ogonkiem" wydało Wydawnictwo Literatura. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to sprawdź także pozostałe publikacje od tego wydawcy.